| croissant a întrebat:

I-am promis bunicii fostului meu iubit ca ii voi trimite la pachet niste lucruri pampersi si altele. Acum ca ne-am despartit credeti ca ar fi deplasat daca ii mai trimit?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi-ti de treaba ta, nu iti mai bate capul. Cand te-ai desparit de iubitul tau, te-ai despartit si de neamurile lui.

Pe tine nu te-ar deranja ca bunica/mama ta sa aiba treaba cu vreo prietena cu care te-ai certat si nu mai vorbesti?

13 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Gândește-te că faci un act de voluntariat.
Este mai important ajutorul unui om, decât ce va zice fostul.
Decât să regreți, ajută.
Astfel îi dai și lui "o palmă", îi arăți ce fel de Om a pierdut, neputând ca să mai zică ceva rău despre tine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce legatura are bunica lui cu despartirea voastră? I ai promis ca i trimiti trimite i este un ajutor pentru ea la cît costa pampersii raportat la pensia ei care sigur este mică si nu îi ajunge.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Si îi poti scrie ca sunt de la tine ca sa vada ca esti o persoana de cuvînt.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

De ce sa ii trimiti pampersi? face des pipi pe el?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Scuze nu am citit toata intrebarea am crezut ca fostul tau poarta pampers

| anonim_4396 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Cine poarta pampersi, bunica?

| Invictusman a răspuns:

Da, o promisiune rămâne o promisiune indiferent de context, trebuie sa îți respecți angajamentul fata de persoana respectiva, adică asa se cuvine, în primul rand te respecți pe tine ca, om daca ești o persoana de cuvânt.

| DonEduardo a răspuns:

Nu, de ce?

| Iunicu a răspuns:

Atunci când faci un gest frumos, nu te gândi ce cred ceilalți.
Dacă vrei, fa-o!

| Andreea482002 a răspuns:

O promisiune se respecta. Plus ca daca ai ramas in conditii bune cu bunica lui nu vad care ar fi problema

| SorinFS a răspuns:

Nu.