| iAngel a întrebat:

I-am spus iubitei mele astazi ca am vazut cateva fete frumoase pe facebook(am zis in gluma) si ea pe urma a inceput sa zica, l-ai vazut pe baiatul ala din pariu cu viata?(tiganu ala) ai vazut ce frumos este? a vrut sa ma faca gelos si cand a vazut ca nu mai vorbesc a spus eh lasa-l pe ala tu esti cel mai frumos si esti doar al meu, cum sa fac sa evit sa o mai fac geloasa fara sa vreau, ca ma face si ea pe mine

9 răspunsuri:
| ing3rd3mon4u a răspuns:

Bunabig grin
pai e normalbig grin o faci geloasa te face gelosbig grin
nu ti se pare corect?
Mie da.
si pe langa gluma care o spui ca sa o faci geloasa dupa aia fa-i complimente.ca ai zis'o ca sa o faci geloasa ca ea e totul pentru tine.si ca e cea mai frumoasa pentru tinewhistling

big grinbig grinbig grin
Uneori e frumos sa o faci in gluma geloasa.dar strica de prea multe oribig grin
Controleaza'tebig grin

| Amelya02 a răspuns:

Nici o fata nu suporta sa auda ca altele sunt mai frumoase decat ea laughing

| iAngel explică (pentru Amelya02):

Da dar pe urma sa nu si-o ia in cap laughing big grin

| l1t7leb0y19 a răspuns:

Fetele nu suporta sa auda de la IUBITUL EI,ca considera o alta fata frumoasa happy De ce?
Pentru ca baietii cand gandesc,se bazeaza pe logica,iar fetele pe sentimente! Fetele sunt mult mai sentimentale decat majoritatea baietilor.
Vorbeste sincer cu ea despre tema asta. Faptul ca ai pus intrebarea asta aici pe TPU, arati ca iti pasa. Situatia e amuzanta intr-adevar big grin Dar trebuie sa inceteze daca vrei o relatie serioasa. Fac pariu ca inima ta sau a ei,tot vrea sa vorbiti deschis despre obiceiurile astea ale voastre si sa le corectati impreuna.Dar ce altceva va opreste,decat creierul care spune doar ce a fost invatat pana acum? happy Ca nu se poate,ca e prea nu stiu cum,ca de ce eu? si tot asa big grin
Daca intr-adevar ti la ea,discuta cu ea pe tema asta si spune-i ca vrei sa corectati amandoi obiceiul asta. Apoi ofera-i o imbratisare si un pupic happy Sigur va aprecia gestul tau, daca ii spui ce simti, si cand vede ca discuti cu ea deschis despre problema asta! FI TU INSUTI!

| underground05 a răspuns:

Sa incerci sa gandesti mai mult cuvintele inainte sa zici...

| Criiistinutsa a răspuns:

De ce sa o faci geloasastraight face?

| swagMeOutBitch a răspuns:

Cine mah rafael?:]]]si mie imi place:d

| dedeexde a răspuns:

Inseamna ca va iubiti, si e normal ca o persoana sa fie geloasa cand iubeste, pana si cei casatoriti de vreo 30 si cv de ani sunt gelosilaughing asa ca.nu mai zic nimic, intelegi u ce vreau sa zic

| Kiduuu2001 a răspuns:

Pai, ei nu cred ca ii place sa ii zici ca ai vazut pe cineva mai frumoasa ca ea dar mai poti si sa gandesti inainte sa zici si daca din greseala ii zici corectreaza`te repede si spune ca ea e mai frumoasa ca alea...big grin
P.S dai funda?