| SimonaBubu a întrebat:

I-am spus iubitului meu ca vreau sa ne despărțim si sa rămânem amici (motive personale) si a inceput sa plângă si si-a inchis telefonul.Ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| AdrianaB1 a răspuns:

Nu stiu ce e de facut, tu stii cel mai bine, avand in vedere motivele tale personale.
E de inteles, din moment ce te iubeste, si tu sa-i spui hai sa ne despartim, vrei sa rada sau cum?
Explicai motivul, si el o sa inteleaga, mai ales acum de sarbatori, mare veste i-ai dat.

| SimonaBubu explică (pentru AdrianaB1):

Din fericire m-am împăcat cu el. happy

| AdrianaB1 a răspuns (pentru SimonaBubu):

Sau nefericire.

| SimonaBubu explică (pentru AdrianaB1):

De ce?

| AdrianaB1 a răspuns (pentru SimonaBubu):

Pai tu ai vrut sa te desparti de el, din motive personale.
Ori te desparti ori esti cu el in continuare?
De ce ai fi langa o persoana pe care nu o doresti?

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca va intelege si va acepta si el situatia aparuta intre voi. Daca hotararea luata de tine este ferma, atunci cel putin momentan nu mai este nimic de facut. Totul se va rezolva se la sine cu trecerea timpului. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Sună la 112 și spune-le că s-a sinucis.

| Emilian65 a răspuns:

Daca te-a suparat, nu renunta la hotararea luata.

| cristimihailov a răspuns:

Sa ii adaugi numarul la blocati si sa iti continui viata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te bucuri ca ai scapat de el.

| Xelon a răspuns:

Trimite-i un pachet de servetele...