| anonim_4396 a întrebat:

I-am tras iubitului meu niste palme azi...eram suparata pe el, iar acum imi pare rau.sad insa e prea tirziu sa remediez situatia. El nu se mai intoarce la mine...

24 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Agresiunea fizica este un act foarte grav si, din punctul meu de vedere, de neiertat. Este la fel de grav daca da femeia sau barbatul. Sincer, eu in locul lui iti intorceam fiecare palma cu forta barbateasca, sa vad cam unde te-ai fi oprit. Asa meritai, fiindca tu ai dat prima, deci ai renuntat la dreptul celui mai slab.
Nu cred ca mi se pare ceva mai urat si ma josnic decat o femeie cae da intr-un barbat, fiindca ea presupune din start a ala n-o s-o pocneasca la loc, fiindca vezi draga, e femeie. Rusinos.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Orice probleme ar fi, se discuta civilizat! Numai cine nu se poate stapani, si nu are argumente, sau nu suporta ca nu are dreptate, sare la palmuit sau altceva! Plus, banalul "Ce tie nu-ti place altuia nu-i face!" Daca era invers, cum iti placea?!

nony
| nony a răspuns:

Ai grijá, poate se intorce cu vreun topor.
App, esti ruda cu Nikita? rolling on the floor

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Lasa-l cateva zile... apoi te duci si iti ceri iertare... ii zici ca il iubesti, ca iti pare rau si ca nu o sa il mai bati niciodatabig grinbig grinbig grinbig grin

| liz23 a răspuns:

Lasa-l un pic sa se linisteasca, apoi incerci sa ii vorbesti, sa-ti ceri scuze si poate te va ierta...incearca sa te controlezi si sa repari cand gresesti.

mira
| mira a răspuns:

Un gest greu de iertat.Pe viitor sa te abtii.

| EUSIATIT a răspuns:

Cred ca esti agresiva.nu stiu ce virsta ai dar nu se procedeaza asa intr o relatie... daca iubesti se mai fac si compromisuri .si apoi daca era invers tu ce ai fi facut. l ai fi iertat? pe viitor .gindeste de 2 ori si apoi fa ce crezi,, dar ...nu te mai uita inapoi

| Tessy a răspuns:

Lasa orgoliul la o parte si cere-ti scuze. Daca intr-adevar te iubeste, te va ierta.

| dydy22 a răspuns:

Daca el nu te-a lovit un barbat sa accept o palma de la o fata este greu de acceptat dar totusi incearca poate tine l atine si de aia nu a ripostat

| PauLa.M a răspuns:

Asteapta 2 3 zile sa se calmeze si el si tu...
spune i ca ti pare rau. poate te iarta
si daca te iubeste, o va face cu siguranta

| Marry:X a răspuns:

Buna. Saracul baiat. Dar poate ai avut si tu niste motive sa il lovesti, cu toate ca nu se proceda asa.big grin In finehee hee Dupa 2-3 zile du-te la el cere-ti scuze, spune-i ca ai fost intr-un moment de slabiciune emotionala si o sa vezi ca va da roade. te pup.Succes.Pa pa

| zanabuna a răspuns:

Lasa. l sa se calmeze. apoi incearca sa il suni sau sa ii dai un mesaj in care sa ii ceri scuze si sa ii spui k ai facut asta la nervi. spune-i k il iubesti mult si ca nu vrei k relatia sa se termine din aceasta prostie.incearca sa te calmezi si u...cu bataia nu faci nimic...inrautatesti mai mult situatia.

| LaCrImI sI nUmAi LaCrImI a răspuns:

Intradevar nu ai facut bine ai greit foarte mult si mie mi s-a intamplat i-am dat iubitului meu 2 perechi de palme si l-am lasat sa se calmeze o saptamana eu nu am l-am sunat nu i-am facut absolut nimic tot el a venit la mine dar depinde dc erai suparata de l-ai plesnit eu am facut foarte bine ca l-am plesnit pentru ca l-am gasit cu una in masina sarutandu-se eu nu mai stau cu acel baiat am terminato dar depinde si dc v-ati certat daca a fost dintr-o nimica toata ar fi bine sa faci u primul pas bafta

| traumatizaNtu a răspuns:

Bine face. Om destept.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca ar trebui sa zici merci ca ai scapat cu atit. Adica baiatu' a fost civilizat stii tu? Altu' mai de cartier isi infigea mina-n parul' tau si cam matura pe jos big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum ti-ai permis sa faci asa ceva? E tare grav. Pe buna dreptate nu te mai vrea. Sa nu mai lovesti niciodata un baiat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eusiatit, am 23 ani...si nu m-am putut abtine pentru ca si el m-a suparat...sad Si totusi nu a indraznit sa-mi traga si mie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-i prea tarziu sa inveti ceva din asta. Indiferent cat de tare te enerveaza cineva, violenta nu-i niciodata o solutie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Relația voastră pe ce se bazează: pe iubire și respect sau pe violență și lovire?
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adaug: s-a intimplat doar ieri, deci nu o fac sistematic. Pur si simplu mi-am iesit din minti in momentul in care a spus:"Cine stie de cite ori o sa ma inseli". Pentru mine a fost ofensator, intrucit niciodata nu l-am inselat si nici nu mi-a trecut prin minte asa ceva in tot timpul in care suntem impreuna. Recunosc ca am exagerat, dar nici reactia lui nu mi s-a parut normala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba reactia lui este foarte normala. Pentru el, palmele au fost mai ofensatoare decit cuvintele care te-au ranit. Gindeste-te ca daca tu cind te-ai simtit ranita, ai reactionat asa, cum ar fi sa faca si el la fel, cind tu il ranesti? Sa fii sigura ca palmele lui sint mai grele, n-or sa-ti raneasca doar orgoliul... Disputele se poarta verbal, daca te gindesti sa reactionezi prin violenta fizica, trebuie sa te intrebi ce s-ar intimpla daca ti s-ar raspunde tot cu violenta fizica. Asa cum am spus in prima postare, el a fost un domn, ca nu ti-a intors palmele, ci ti-a intors spatele. Asta e de apreciat la el. Si treaba cealalta, ca s-a intimplat doar o data, pai ar fi fost culmea sa se intimple si cu alte ocazii. Tocmai, pentru ca s-a intimplat doar o data, ai vazut reactia lui, te-a lasat balta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu caut de mult o fata care sa-mi traga palme... N-ai facut bine ca l-ai pocnit, ala nu era motiv sa-i tragi cateva. Esti de admirat, esti curajoasa!

| clau_5556 a răspuns:

Deci laughing))))

Daca a meritat f bine ai facut!
Daca nu si te simti in puteri propune-i o sampanie in 2 dupa miezul noptii!big grin

Succes!

| denisse20 a răspuns:

Nu cred ca l-ai palmuit fara motiv... iar daca el a facut ceva rau, probabil ca o merita. in cazul in care tine la tine, si va realiza asta...se va intoarcehappy pupici