| andreeaaa1 a întrebat:

Aseara m-am certat cu cea mai buna prietena a mea din cauza iubitului ei.De cand este cu el parca s-a pierdut.Ieri eram suparata si ma intreba de ce sunt iar eu ii spuneam ca nu am nimic. Poate am gresit in privinta ca nu i-am spus, dar vroiam sa nu se supere pe mine si sa se desparta de prietenul ei.Acuma s-a suparat si mai tare.Si eu sunt suparata pe ea, dar suntem prietene de 3 ani si nu vreau sa dau cu piciorul la tot.
Cum sa ma impac cu ea avand in vedere ca amandoua am gresit?

Răspuns Câştigător
| Byushka a răspuns:

Da'i un telefon si invit-o la o plimbare in care sa vorbiti despre cum ati gresit aman2 happy. adica deschide frumos subiectul spunandu'i

" mai tii minte cand eram eu suparata si ti'am zis ca nu am nimic. ei bine eram suparata din cauza ca...( si zici de ce ) "

dupa aia iti ceri scuze ca nu iai zis mai devreme dar nu ai vrut sa se desparta de iiubitul ei din cauza ta. si o rogi ca sa iti dea si tie atentie atunci cand ai o problema happy.

ideea e sa vorbiti calm ca sa nu va certati happy... bafta!kiss

3 răspunsuri:
| Dan a răspuns:

Esti exact ca mine, fa tu primul pas spre impacare, daca ea nu are curajul. Noroc si succes!

| Allecsa_4478 a răspuns:

Pai spune`i simplu ca iti pare rau ai sa vezi ca si ea o sa zica la fel poate.sau poate nu eu m`am certat cu o pr de`a mea de 11 ani nu mai vorbim de cateva luni si sincer nu imi pare rau pentru ca mi-a gresit si asta este decat un prieten asa mai bine deloc. oricum nu se stie niciodata ce ti`e si cu prietenii astiaoh go on

| al_3691 a răspuns:

Arătai ca ești o prietena buna și vorbește cu ea. mergeți undeva și spuneți una alteia ce aveți de spus