| TsunamiiiYay a întrebat:

I-au mai aparut cuiva vergeturi dupa inceperea vietii sexuale? laughing haștag pentru fete.
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Vergeturile nu apar de la sex, ci de la ingrasat rapid!
Vergeturile sunt crapaturi ale pielii, care apar in general pe un tesut adipos, cu celulita.

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

O prostie, nu văd ce legătură ar putea exista.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu cred ca are vreo legatura inceperea vietii intime cu aparitia vergeturilor. Acestea apar ca urmare a fluctuatiilor bruste in greutate. Daca pui kg bune pe tine intr o perioada scurta de timp pielea se intinde /se ajusteaza pe formele mai rotunjoare si pot sa apara mici dungi de culoare roz inchis care in timp devin albe si mai pronuntate. Mai ales daca decizi sa tii o cura drastica si dai mai multe kg jos decat ar fi indicat. Cele mai multe femei se confrunta cu astfel de neplaceri pe parcursul sarcinii cand burtica creste foarte mult in volum si kg se aduna cum e si firesc. Asadar nu o viata activa sexual se face vinovata pentru aparitia nesuferitelor de vergeturi care ne dau de cap noua femeilor. Numai bine