| zuzulina78 a întrebat:

Inceperea vietii sexuale la fete influenteaza cresterea in vreun fel?
(Fundaa:*)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CryChristiAN a răspuns:

Mai bine era formulata astfel intrebarea: inceperea vietii sexuale (la fete) influenteaza dezvoltarea psihica in vreun fel?

Nu are nici o legatura cresterea cu viata sexuala.

Faci sex cand esti pregatita si daca esti suficient de dezvoltata psihic.Dar mai bine sa faci cand te vei marita...

''Si lumea trece si pofta ei, dar cine face voia Domnului ramane in veac''.(MC 14, 39).

| qwerty a răspuns:

Nu are nicio legatura una cu alta.