| florentina_2960 a întrebat:

I-mi doresc sa raman insarcinata dar deja am inceput sa iau pilule anticonceptionale pentru luna aprilie, cum sa fac? Sa le intrerup sau sa le termin?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca le intrerupi inainte de a termina folia, o sa ai o hemoragie masiva si, daca ramai cumva insarcinata, copilul va avea probabil malformatii. termina folia si abia apoi te poti apuca de asta. Folosest timpul ramas ca sa-ti faci analizele necesare inainte de a ramane insarcinata (sunt destul de multe si dureaza cateva saptamani bune).

2 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Tu iti doresti sa ramai insarcinata si iei pilule anticonceptionale? rolling on the floor)) failblog.org

| Tofeni a răspuns:

Hai la mine. poti sa iei apoi ce vrei laughing))) glumesc