| karina_5950 a întrebat:

Iar revin cu vejnica mea problema cu iubitul meu cel interesat numai de bani. El spune ca nu-l iubesc daca nu-l ajut cu bani.Si mi-a vorbit si urat pe deasupra.Si mama lui sa intors impotriva mea.Si asta doar ca nu-l ajut cu bani de tigari si de alte probleme.Eu mereu am vrut sa termin cu el dar el nu ma lasa. ce sa mai fac cu el ca nu-l mai suport nici sa-l vad.ma desconsidera mereu si practic se foloseste de mine. M-am certat cu el pe tema asta si tot el sa rastit la mine ca ce sunt figurile astea pe mine.sunt stresata la maxim din cauza asta.si nu stiu cum sa-l fac sa inteleaga odata pentru todeauna ca nu sunt banca nationala

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Hmm... sunt curios cum ar fi arătat răspunsurile dacă situaţia era inversă.
De altfel Annia şi SweetLikeaLemon recunosc deschis că ar fi fost "ok" ca el să te întreţină pe tine.
Acum na, ce să zic. La urma urmei dacă este angajat ca poliţist, bănuiesc că-l mai şi plătesc ăia pe-acolo. Doar că e o problemă: În urmă cu ceva vreme a fost o perioadă (de vreo 3 luni) când la Interne în unele judeţe nu s-au plătit salariile DELOC.
Pentru poliţişti viaţa chiar e grea în aceste momente (în contrabalanţă cu anii 2000-2008 când o duceau de la foarte bine în sus).
Pe de altă parte, să-ţi forţeze ţie mâna e de porc. La urma urmei, aşa e, nu eşti BNR.
Dar am şi eu nişte întrebări:
1. Locuiţi împreună?
2. De cât timp sunteţi împreună?
3. Câte ore/zi şi câte zile/săptămână lucrează?
4. Ce face în restul timpului?
5. Starea sa psihică în general este bună?
6. Situaţia sa familială (în afară de relaţia cu tine) cum este?

În funcţie de răspunsurile pentru cele 6 întrebări aş putea să te sfătuiesc mai obiectiv.
Salutare.

6 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Din cate am citit in intrebarile anterioare e mai mult de 1 an de cand tu il cam intretii pe el?!
Ce-i aia? E barbat sau femeie materialista? ca nu inteleg
Hai dragoste dragoste, sprijin la bine si la greu. Dar cand greu ala se intinde atata timp devine absurd.
S-a invatat sa ii dea iubita bani de tigari, bani de bere, iubita sa aduca cele necesare si el nu face nimic.Si pe de-asupra te rasplateste cu insulte si reprosuri.cand esti prea bun cu cineva incepe sa-si bata joc de tine
Iar tu nu esti deloc in relatia potrivita.si sa fii barbat numai la vorbe ca el mai bine lipsa.ar fi bine sa pui punct odata.sa il faci sa-si gaseasca servici.sunt atatea de facut, si banii sunt pe munca nu moca. daca nu intelege nu esti maritata cu el, nu te intretine el pe tine, ai si tu parinti, si mai bine e sa iesi din relatia asta pe interesu lui

NOname
| NOname a răspuns:

- Il trimiti la munca.
- Daca refuza, il trimiti la "plimbare" (nu te iubeste, ci doar profita de tine. chiar doar atat meriti?).
Si cum adica nu te lasa sa-l parasesti? Te tine cumva legata de el? Fii puternica si fa ceea, ce vrei/simti! Sau, daca esti prea slaba, lasa-l sa profite de tine in continuare!
Tre-zi-re!

| elenaA_9063 a răspuns:

Sa fii sigura ca il intereseaza la tine doar "micile favoruri", asa ca scapa de el cat de repede poti. Asta daca nu vrei sa dai faliment...

| SweetLikeaLemon a răspuns:

Da-i cu flit. Sau el se crede femeia in relatie si vrea sa il intretii tu? Cum sa nu poti sa o termini cu el?! Nu sunteti casatoriti, poti sa ii dai cu flit oricand si gata. Dupa mine, "iubitul" asta al tau e o curva penala mai ales ca dupa ce ca el face fite, tot tu ai "figuri" rolling eyes. Trimite-l in p***a ma-si, termin-o cu el si daca incepe sa te streseze cu telefoanele ori nu-i raspunzi, ori il bagi la restrictii apeluri (unele telefoane au optiunea astea) ori vezi tu ce faci dar fa-l sa inteleaga clar ca tu esti o fata/femeie independenta si ca nu esti marioneta lui.

| karina_5950 explică:

Are servici este politist.asta ca nota informativa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti proasta de mori!