| Mitza00142 a întrebat:

Iau anticonceptionale iasmyn.Am terminat cele 7 zile de pauza.Am 3 zile de cand am inceput urmatoarea cutie.Sunt protejata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca prima pastila AC Yasmin de pe blisterul/folia urmatoare a fost administrata in ziua imediat urmatoare pauzei de 7 zile, sau altfel spus in cea de a 8-a zi fata de a 21-a pastila folosita de pe folia precedenta, in acest caz, acum in acest moment esti perfect protejata fiindca eficienta contraceptiva are valoarea de 100%, adica a ramas in continuare MAXIMA. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, da.

| MPersephone a răspuns:

Da, esti protejata daca nu ai scapat nici o zi. Eu tot le iau.