| anonim_4396 a întrebat:

De 3 luni de zile iau anticonceptionale yasmin, aseara la ora 9 am luat prima pastile din cel de-al 3 blister, iar la ora 12 noaptea am avut contact sexual neprotejat.Sunt sanse sa raman insarcinata pentru ca trecuse doar 3 ore de cand am luat pastila?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Protectia este maxima in conditiile zise de tine. Sigur, nu 100% fiindca nu exista metode de contraceptie perfet sigure, dar e maximul pe care ti-l ofera pastilele, adica peste 99, 9%

| borsec a răspuns:

Nu sunt sanes de loc sa ramai insarcinata, daca iei pastile de trei luni de zile, esti protejata si in cele 7 zile de pauza sa stii. Iar in trei ore orice pastila isi face efectul.

| nicky a răspuns:

Sansele sunt foarte mici, daca iti intarzie ciclu iti faci un test de sarcina ca sa afli daca esti sau nu insarcinata.

| petitdreamer a răspuns:

Prietena mea ia pastile la fel, dar de mai multa vreme ...si eu ca sa fiu sigur, evit sa fac sex cu ea in primele 15 ore de la prima pastila dintr-o tableta... nu vreau sa risc...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E valabil raspunsul si pentru al 2lea blister d milligest? .prima pastila la ora 9.si contactul la ora 10 jum?:-s.trebuie sa astepti pana la ciclu ca sa vezi daca esti sau nu sau poti sa iti faci un test si in perioada in care iei pastilele?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Credeti ca e posibil sa raman insarcinata daca iau yasmine de 8 luni, dar am avut contact neprotejat la ovulatie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred sa ramai asa de repede pentru ca si eu am luat yasmin 3 luni si n-am ramas nici acum

| meblondish a răspuns:

Eu iau de 2 ani aceleasi pastile...crede-ma ca daca e deja a 3-a luna nu e nici o sansa sa ramaiwinking