| Sfinnx a întrebat:

Ieri am avut contact sexual dar s-a terminat in servetel dupa vreo 5 -10 secunde.
Se sterge de acel lichid preseminal odata la. aprox.20 secunde sau mai repede si o scoate destul de des ca sa nu fie vreun risc.
Are rost sa ma alarmez? Mi-e tare frica sincera sa fiu.
ciclul imi vine in 4, adica...circa peste 2 sapt.
PS: sunt simptome sau semne care apar in primele zile?
(nu-mi aduc aminte sa mi fi fost rau sau sa fi fost obosita, ametita etc.)

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, ai sanse foarte mari de o sarcina, deoarece erai in perioada fertila!

| corbulalbrosu a răspuns:

Din intrebarile tale postate pe acest site rezulta ca ai inceput sa practici sexul de cateva luni, mereu neprotejat si din acest motiv aproape intotdeauna ai fost ingrijorata uneori chiar ingrozita de posibilitatea de a ramane insarcinata si daca nu ma insel ai folosit o data si pastila de a 2-a zi. Te intreb in modul cel mai serios, de ce continuati sa riscati si nu folositi o metoda sigura de protectie care ar avea darul sa iti ofere liniste si partide de sex mereu placute si sentimente de satisfactie deplina. Ai putea folosi inelul intravaginal cu emisie continua de hormoni NouvaRing care ofera cel mai inalt grad de protectie (peste 99, 7%) si ceea ce este la fel de important, nu provoaca absolut nici un fel de reactii adverse in organism. Linistea ta deplina ar costa doar 48 de lei lunar. Multa sanatate!

| alexandru0sorin a răspuns:

Man in primul rand asculta de DumnezeuTatal. in al doilea rand, nu exista simptome care sa apara in primele zile. riscuri exista. daca ciclul menstrual ti-e regulat si in general nu intarzie, probabil ar fi cazul sa te ingrijorezi atat timp cat esti constienta ca stresul iti poate produce intarzierea menstruatiei.

| DumnezeuTatal a răspuns:

Decat sa va stresati atata, nu mai bine dai 5 lei pe un prezervativ?

| darrio2007 a răspuns (pentru DumnezeuTatal):

Cu ăia isi cumpara tigări.

| Sfinnx explică (pentru darrio2007):

Te-as ruga sa nu fii nesimtit.Nu sunt fumatoare happy

| darrio2007 a răspuns (pentru Sfinnx):

Mersi.Mai bine asa.Decat sa ma chinui sa traiesc precum unii ca voi.

| MachineGunj a răspuns:

Pai tu ziceai că o iei si la cacao. Mai bine tine-te de asta, decât să existe riscuri.
Dacă o iei si in gura după, e si mai bine.

| Sfinnx explică (pentru MachineGunj):

Nu o fac anal.Am incercat o singura data, nu mi-a placut asa ca am renuntat. happy