| anonim_4396 a întrebat:

Ieri am avut contact sexual dar s-a terminat in servetel.
Spre dimineata mi-a fost putin greata.
Are rost sa ma alarmez?
ciclul imi vine in 4, adica...circa peste 2 sapt.

7 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Mâine o să naști.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Dupa ce a terminat in servetel ti l-a bagat inauntru in vagin?

| Violleta2022 a răspuns:

Felicitari, cre da, tocmai ai pus-o de o sarcina, fiind in mijlocul perioadei fertile!

| Sfinnx a răspuns (pentru Violleta2022):

Mereu se sterge cu servetelul, chiar si cand o scoate, sa fie sigur ca nu este introdus acel lichid.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sfinnx):

De lichidul preejaculator ai auzit? Stii ca raman spermatozoizi pe tractul urinar, care nu pot fii stersi cu servetelul?
Ei bine, tocmai de acel lichid vorbesc si de fapt ca poate contine sperma, care se scurge in vagin imediat cum este introdus?
Daca nu stiai, iti spun eu acum!

Faptul ca, am spus ca este posibil sa fii insarcinata, este din cauza ca ai mentionat ca mai ai 2 sapt pana la urmatorul ciclu menstrual, deci, ai avut sex exact la mijlocul perioadei dintre 2 cicluri menstruale, taman cand se produce ovulatia si tu esti in perioada fertila.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ciclul iti vine in data de 4 iulie, inseamna ca actul sexual a avut loc in perioada fertila. in aceasta situatie poti ramane gravida din cauza lichidului preejaculator care este purtator de spermatozoizi viabili si care pot aduce o sarcina nedorita.