| bublegum a întrebat:

Ieri, duminica, pe mess el a avut la ava o poza cu el si cu o fata cand se sarutau... iar eu cand am vazut, m-am enervat si am iesit de pe mess si fara sa vreau am inceput sa plang, asta era pe la 8:30, la 9 suna telefonul era. el. ma suna pentru prima, data Wtf? ce draq o fi vrea amuh. am lasat sa sune si nu am raspuns insa tot insita si pan la urma am raspuns...
el : ceau ce faci?
eu : mdah, nimic, pe acasa...
el : esti ocupata?
eu: nuh. dc?
el :am vrut sa vorbim dar nu la telefon... fata in fata.
eu : acum? ii deja 9:20
el : da
eu : maine nu se poate?
el : ii urgent... ma duc la tine in curte. coboara peste 10 min.
dupa ce m-am schimbat sa cobor el era deja acolo, in fata blocului, cu un fir de trandafir.:O
prima data credeam ca e o gluma. dar apoi vine la mine, ceau asta e pentru, tine, si ma pupa pe obraz
eu : dar ce ii cu tine. ai ceva probleme?
el : sa stii ca eu nu mai pot sa ma abtin... te plac si simt ca numai rezist fara tine. desi stiu ca nu am sanse.
eu : de unde o scoti asta cu sansele?
el: pentru ca tuh mai nou nu ma bagi in seama.si stiu uh.
Chiar atunci a trecut pe langa noi un amik de al meu, care vine la mine ma pupa pe obraz si ma intreaba ce mai fac, iar eu i-am zis ca bine, pe afara dar intre timp el a plecat.sad
m-am dus dupa el. dar o intrat in magazin, si ca sa nu il pierd am decis sa stau in fata magazinului, sa il; astept, dupa vreo 10 min iese, cu un flacon de bere si un pachet de tigari... isi aprinde o tigara isi ndesface berea si porneste catre parc, pan la urma l-am ajuns din urma.
eu : dc bei, dc fumezi?
el : vezi cum esti ...chiar in fata mea a trebuit sa il pupi pe ala.
eu : doamene. amuh esti culmea imi este un amik foarte bun.
el : dar pe mine cand mai pupat ultima data?
Ma duc catre el si vreau sa il pup pe obraz dar el se intoarce, si ma saruta
asta era pe la 10 :30 si pan la 12 ne-am tot plimbat, si a incercat sa ma sarute a doua oara si nu l-am lasat, dupa aia s-a suparat si l-am pupat doar pe obraz. si i-am zis ca eu trebuie sa plec, ca deja ii prea tarziu.
chiar inainte sa plec...
el : vrei sa fim impreuna?
eu : ma crezi proasta. si fata cu care aveai poza la ava. cand va sarutati?
el : era roxy. o sti tuh... proasta aia.
eu : dar apoi dc ai avut poza la ava cu voi doi ...deci hai lasa-ma.
Si dupa aia, m-am dus acasa.
Azi la scoala nu a venit priam ora doar a doua, si a vrut sa ma imbratiseze, dar nu l-am lasat. In ora de mate, a scris pe o foaie mare " o iubesc pe deni "
si s-a ridicat in picioare si a aratato la toata clasa, chiar si la profa... eu toata am inrosit iar toti colegi ma tot intrebau. sunteti impreuna? sunteti impreuna?, eu deja eram rosie ca o sfecla si m-am cerut pan la baie. si dupa 2-3 sec s-a cerut si el, iar profa la lasat ( de obicei nu lasa doi deodat ). eu am intrat in baie si m-am udat pe fata, iar cand ma intorc in spatele meu era el.
eu : ce cauti in baia fetelor?
el : pe tine...
Ma uit spre el si zambesc. nu m-am mai putut abtine si l-am sarutat.
Dupa ore m-a chemat afara, prin parc... dar i-am zis ca nu ma duc, i-ar el s-a suparat.
Pe la 3 ( dupa masa ) ma suna si ma intreaba, daca nu m-am razgandit daca nu vin afara. iar eu i-am zis ca deja is afara, si dupa imi inchide.
Cand ajung in parc el era cu roxy. fosta lui prietena pe care cu o seara inainte o facea proasta se sarutau in parc... dupa ce m-a observat a lasat-o si a venit la banca la care am stat si eu cu prieteni mei, si vreai sa ma imbratiseze dar eu l-am impins. destul de tare si i-am zis ca sa nu se mai apropie de mine. ca eu is cu tomo, iar saracu tomo habar nu avea despre ce e vb big grin.

ce sa fac, maine cand dau ochi cu el la scoala. de la 6 pan amuh mi-a trimis deja vreo 10 mesaje. cu te iubesc. de ce esti asa de rea cu mine. si dume de astea...

aici e vorba de acelasi baiat ca in intrebare precedenta
sper sa aveti rabdare sa tratati problema mea cu seriozitate.
multumesc!

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea,multa vorbarie pentru nimic.El te place, tu il placi, care-i problema? Ce va tot impiedecati in foste si amici? Ambitiile si orgoliul nu sunt sfatuitori buni.Va scoate-ti ochii unul altuia pentru nimicuri,bagati-va mintile in cap, nu mai functionati dupa principiul ochi pentru ochi si dinte pentru dinte!
Deja, trebuia sa fiti impreuna.Clar.

| Paula007 a răspuns:

Mi-e lene sa caut "articolul " anterior, probabil din cauza orei tarzii.
dar o sa-ti impartasesc, din bunatatea inimii mele, impresia pe mi-ai lasat-o tu mie : esti imatura si nehotarata.

ba vrei, ba nu vrei. ba va sarutati, ba nu iesi din casa si ramai ascunsa.
e un baiat. adolescent. tu stii cat de rari sunt baietii care in perioada asta isi marturisesc adevaratele sentimente? dar cat de rari sunt baietii care isi cheltuie banii pe o floare? ( cand ar putea sa-i dea pe tigari/alcool sau alte chestii naspa sugerate de amicii lui? )?
in loc sa apreciezi gestul, si faptul ca el ti-a marturisit un lucru, pentru care probabil a avut nevoie de cateva ore de pregatire psihica, tu ai preferat sa-ti "pupi" amicul, pe care il vedeai si in alta zi...sau sa ramai inchisa in casa desi el s-a ridicat in plina ora cu o foaie in mana in care scria ca te iubeste.
sau sa-i spui ca n-ai chef sa iesi, apoi cand te suna sa-i zici ca esti deja afara. Doamne, chiar esti proasta. sincer.
in locul lui, nici cu roxy, dar nici cu tine. mai bine singur decat prost acompaniat.

i-ai ranit orgoliul, ignorat sentimentele si el s-a refugiat la fosta. care indiferent cat de proasta o fi, tot stie ca aprecieze ce are, chiar si pentru scurta durata. tu nu stii.asa ca meriti sa pierzi.

| vlaaddd a răspuns:

El am inteles ca e pervers, dar de tine inca nu m-am lamurit, iti zice pe fata ca esti proasta si nu iti dai seama... se joaca cu voi in ultimu' hal, esti prea naiva.

| Allex7 a răspuns:

Isi bate joc de tine si ar trebuie sa-i fie rusine sincer daca il vad pe strada ii dau un pumn /./ Nu se gandeste ca are o fata langa el care plange sufera indura atatea si el se saruta cu alta /./ Scuza-ma nu mai pot continua mesajul...ai grija de tine

| Summer a răspuns:

Hai sa fim serioase!
Te iubeste si se saruta cu alta?
In plus. tie iti spune ca aia e o proasta... iar el cel mai probabil ii spune exact acelasi lucru despre tine.
El se supara cand un amic te pupa pe obraz si el se saruta cu o alta fata dar te iubeste?
Fii putin mai realista. Coboara cu picioarele pe pamant. O fi dragut, frumos sau cum mai vrei u, poate esti indragostita de el, dar el de tine nu! Lui ii place doar joaca si atat! Se distreaza. iar tu dai dovada de naivitate maxima.
Ignora`l caci oricum cu el nu iti va merge. Sunt multi baieti. Next please! happy

| AdinaCrissa a răspuns:

Mai, sincer, ii cam place sa se joace cu tine. Adica de ce pana mea a pus poza aia la avatar? Sau in parc de ce s-au sarutat daca la ora ti-a zis ca te iubeste? Ia mai da-l tu incolo vreo 3, 4 zile. Si fa ce a facut el. Respinge-l, arata-i ca nu mai are nicio sansa la tine! Fa-l sa se simta oribil!
Asa sunt unii baieti, draga mea, nu ai ce sa le faci!
Te-am pupat:*

| Patry a răspuns:

Nu stiu ce sa zic e o poveste interesanta. Pai cum naiba se "tuca" cu fosta lui prietena. Sa sti ca nu mi se pare un tip serios. Eu zic sa nu il accepti nu zic din rautate sau invidie dar sa pupat cu fosta lui prietena care este foarte clar ca nu ii tip serios. Si faza aia cu "o iubesc pe deni" nu stiu ce sa zic. Dar gandeste-te ca "de ce mai are poza la avatar cu fosta lui prietena daca nu mai sunt impreuna?"

Dar acceptal si pune-o pe o prietena sa se dea la el si sa iti spuna daca si el a facut acelasi lucru. Atunci o sa iti dai seama ce fel de barbat e. Succes!

| StefanJobs a răspuns:

Vroia sa te faca instabila din punct de vedere sentimental cu avatarul ala

| CrazySoursD a răspuns:

Ce telenovela :X

| GabrielleTheRealQueen a răspuns:

Super interesanta povesteawinking.Eu sincer cred ca ar trebui sa il intrebi daca este hotarat sa faca acest pas.[sa fie cu tine] si sa pui si problema"roxy" si sa iti zica ce e pana la urma cu acea fata. Sper sa va aperiacti unul pe altul. Succes!

| Raluca27 a răspuns:

Sincer mie mi se pare asa de fascinant ca o tenelovela as mai citi de 5 ori cea ce ti se intampla! Dar parerea mea sincer acum dc iai acorda inca o seansa cand l-ai gasit sarutandu-se cu respectiva ''proasta''? Sper ca ti-am fost de ajutor bafta! numai bine

Răspuns utilizator avertizat
| Stef126 a răspuns:

Probabil ar trebui sa nu-i dai atentie 2-3 zile sa vezi cum reactioneaza, sa fii stricta doar :"buna","bine". chestii de genul asta, dupa asta o sa te caute sigur.big grin si in continuare depinde de ce vrei tu, sa fii cu el sau nu. Daca da, trebuie sa rezolvi problema cu cealalta fata(sa-l pui sa aleaga cu care din voi vrea sa fie).

| elenisa a răspuns:

Tea tradat nu te mai intali cu el sauiartal asta depinde de tine