| anonim_4396 a întrebat:

Ieri era aniversarea noastra de 1 an si 5 luni si dupa o cearta urata pe aceeasi tema ca de obicei i-am zis ca vreau sa ne despartim.Nu are incredere in mine, crede ca nu am fost virgina.Mereu tot cu asta e.Ok poate sunt diferita de altele, mie nu mi-a curs sange cand am facut-o prima data dar i-am jurat de fiecare data ca nu il mint si ca nu am facut-o cu niciunul.Deja nu mai pot. Nu stiu daca sa ma despart definitiv de el ptc il iubes enorm si avem planuri de viitor si toate astea.Nu stiu cum a inceput discutia, dar am inceput sa vorbim de fostii mei, nu am prea avut relatii inainte decat 2. Una de 1 an jumate cu un fraier care si-a batut joc de mine, nu am facut sex cu respectivul ci doar petting si oral.
Iar dupa ce ne-am despartit am fost cu un baiat 3-4 luni,un golan drogat [care a scos vorbe de mine dupa despartire], care era cu 2-3 ani mai mic decat mine si a fost doar asa ptc simteam nevoia de afectiune, avand in vedere ca celalat imi zicea te iubesc o data pe luna si nu ma pupa niciodata si nici nu am tinea in brate. Ok recunosc am fost copila proasta dar acum am crescut.
Actualul crede ca am avut relatii cu unul din ei insa nu am avut si mereu, absolut mereu ma cert cu el din cauza asta.De dinainte sa fim impreuna, inca de pe vremea cand eram prieteni buni, i-am spus ca intre mine si acel baiat cu care am fost 1 an jumatate, am avut sex oral.Si nu a parut sa fie deranjat de asta.
Sa ma reimpac cu el sau sa vad daca se schimba ceva? E o decizie enorm de grea pentru mine.
Il iubesc enorm si el la fel pe mine,dar simt ca nu o sa aiba incredere in mine niciodata,din cauza factorilor : nu mi-a curs sange, si mai zicea totodata ca a intrat usor [ eram excitata,uda tare,plus ca am folosit prezervativ, si a fost foarte grijuliu, ce vrea mai mult de atat?]

15 răspunsuri:
| MishuD a răspuns:

Wtf... e suparat pe tine pentru ca el "nu te crede ca erai virgina"?
Pardon de exprimare, dar, care **** e problema lui? Avea cumva drepturi pe corpul tau inainte sa aveti o relatie? Te-a cumparat de la ceva dealer si banuieste el ca aveai kilometrii multi inainte de el iar el vrea una noua? E intr-o relatie cu tine pentru ca te iubeste sau pentru ca vrea un trofeu nou nout si vrea sa se laude ca a fost primul?
Nu trebuie sa dai nimanui explicatii legate de experientele tale anterioare sau viata ta in general. Da, de acord ca trebuie sa il lamuresti daca are vreo intrebare legata de ce faci in timpul relatiei tale cu el, in cazul asta e normal sa ii ccomunicati si sa va intelegeti, dar ce a fost inainte nu trebuie sa il intereseze asa de mult indiferent ce "vorbe" aude. Daca are incredere in tine si te iubeste trebuie in primul rand sa asculte ce zici tu si sa ignore ce aude de la altii, daca nu face asta toata relatia voastra iti vei pierde timpul cu explicandu-i ca esti fidela.

| 2EXA a răspuns (pentru MishuD):

Cam asa s-a deteriorat o mare parte...

| Violleta2022 a răspuns:

Stii ca, unul din motivele pentru care la dezvirginare nu curge sange, poate fii si din cauza ca baiatul are un penis foarte subtire, care nu are cum rupe membrana himenului?
Eu cred ca poti sa-i dai peste nas cu asta baiatului!

| corbulalbrosu a răspuns:

Prezinta-i acest raspuns. Sangerarea NU se produce in mod obligatoriu in toate cazurile de dezvirginare. Producerea sangerarii sau lipsa acesteia, depinde de mai multi factori printre care cel mai important este cel care se datoreaza gradului de vascularizare a pielitei himenale si/sau a faptului ca himenul areo constitutie elastica si din acest motiv perforatia/gaurica existenta in himen din nastere, se poate largi foarte mult fara sa se crape/lezeze si astfel penisul trece prin himen fara sa-l rupa si din acest motiv nu se produce deloc sangerarea. Pentru a nu fi acuzata ca n-ai fi fost virgina, atat tu cat si iubitul tau ar fi indicat sa cititi cu atentie constatarile specialistilor rezultate in urma studiilor medicale efectuate pe aceasta tema : "Se poate considera ca fiind o situtie cat se poate de normala ca in momentul dezvirginarii sa nu se produca deloc sangerarea si asta dintr-un motiv simplu fiindca pielita himenului nu este deloc vascularizata situatie intalnita in cazul a circa 47% dintrefete/femei. De asemenea in cazul a circa 11% dintre femei himenul se rupe inainte de sexul de dezvirginare din cauza faptului ca himenul din nastere a fost extrem de subtire sau anemic si s-a rupt din alte motive asa cum este descris in mod profesional/medical in revista Descopera.ro din care am extras urmatorul fragment : ""Adesea în trecut, dar şi în zilele noastre, este cerută dovada virginităţi unei fete, iar legat de acest aspect s-au dezvoltat numeroase obiceiuri legate de momentul deflorării. Situaţia a dus mai ales in trecut chiar si in zilele noastre la numeroase drame, cu atât mai mult cu cât conform studiilor medicale, doar 42% dintre femei se nasc cu un himen care poate sângera în momentul deflorării. La circa 47 % dintre femeile lumii, himenul este foarte flexibil şi se rupe relativ târziu mult după primul contact sexual, uneori abia in momentul nasterii primului copil, în schimb în cazul unui procent de 11 % dintre femeile rămase, himenul acestora este atât de subţire încât se poate rupe cu uşurinţă în timpul unor mişcări mai am
ple ale corpului, facand balet, spagat, gimnastica, la practicarea excaladei/a catararii sau alpinismului, la practicarea ciclismului, sau spre exemplu în timpul efortului intens depus la sport sau în urcarea unui munte." Tu te afli printre cele care pot fi acuzate pe nedrept de o fapta inexistenta fiindca multora le lipsesc cele mai elementare cunostinte si informatii in aceasta privinta. Ar fi indicat ca mai intai fiecare sa citeasca si sa se informeze corect si doar pe urma si doar daca au argmente clare, certe si corecte sa lansezi acuzatii mai mult sau mai putin fondate. Multa sanatate! http://realitateadamboviteana.ro/de-ce-nu-ne-mai-plac-virginele/

| mihai69 a răspuns:

Da' spune-i fată odată că ți-ai tras-o cu tot cartieru', dacă asta vrea să audă!
Las-l în beleaua lui, nu te merită și o să aibă mereu problema asta, că nu a fost el primul. Și hai să recunoaștem sincer: chiar NU a fost. Indiferent dacă cel dinaintea lui NU te-a și deflorat, tot sex ai făcut și cu ăla.
Oricum, actualul amic nu poate să treacă peste acest lucru și orice i-ai spune și orice ai face, el va fi convins doar de ceea ce își imaginează el că s-a întâmplat.
Așadar, e timpul să treci la următorul. Cu ăsta nu faci decât să pierzi vremea. Și să-ți toci nervii.

| DaCumSaNu a răspuns (pentru mihai69):

Cum sa fie tot sex cu ala? De cand e pipaitul sex? I-a pus mana pe san si gata! Nu mai e virgina fata rolling on the floor Oral? Iubitul vorbeste de sexul vaginal, ce-i pasa lui de oral? Ce treaba are vaginul cu gura? laughing

| mihai69 a răspuns (pentru DaCumSaNu):

S-au excitat reciproc şi au avut orgasm. Cum ai califica activitatea asta?!? Au făcut meditații, nu? rolling on the floor

| Necunoscut112 a răspuns (pentru DaCumSaNu):

Virginitatea e o stare de spirit. Dacă ai luat-o in gura sau in cur nu mai esti virgina, asa cum incearca fetele sa-i păcălească pe unii băieţi, indiferent de starea himenului.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Buna,
In primul rand si daca ai facut sex inainte si acum nu mai esti virgina nu conteaza pentru ca tu il iubesti pe el. In plus multor femei NU le curge sange, si asta e normal.

| 2EXA a răspuns (pentru IoanaPuppy31):

Mereu vine cu de-astea la mine : Haide,, te rog spune-mi adevarul de data asta, nu ma mai minti." Ca si cum el asta vrea sa auda.

| IoanaPuppy31 a răspuns (pentru 2EXA):

Stiu ce zici..pai spune-i odata adevarul ca nu ai facut-o si daca vrea sa inteleaga bine, daca nu, nu.

| 2EXA a răspuns (pentru IoanaPuppy31):

Asta e ca i-am zis de mai bine de 10 ori ca nu s-a intamplat nimic si ..peste o luna iar aceeasi discutie crying

| IoanaPuppy31 a răspuns (pentru 2EXA):

Daca te iubeste te-ar crede..nu stiu ce sa zic. nu mai vorbi pe tema asta

| Mada1920 a răspuns:

Nu o sa se schimbe niciodata, genul asta de baieti iti distrug viata cu reprosurile. O sa devina sin ce in ce mai obsedant cu acest lucru si pe viitor va fi si mai rau dar pana la urma este alegerea ta, tu o sa traiesti cu el, nu noi.

| ValentinGeorge a răspuns:

De ce sa stai cu cineva care nu te face fericita si te streseaza atat de mult? doar din obisnuinta? are mai mult de 1 neuron incat sa spuna ca tu nu ai fost virgina etc? dar ce conteaza daca ai fost sau nu? ce o sa faca cand o sa isi caute o partenera la 30-40 de ani, cauta tot fete virgine de 14 ani? numai idioti cu 0 cunosinte si respect pentru fete, nu stiu cum de va mai uitati la ei a doua oara.