| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare pe care mi-e cam rusine sa o pun, Am 21 de ani si de 1 an si 5 luni stau cu o fata care are 20.Cand ne-am cunoscut era genul de fata care nu se lasa atinsa oriunde sau pipaita mai stiu eu unde, pana ce a trecut ceva timp(dupa 6-7 luni). Cand am intrebat-o in luna a 4-a de relatie daca mai e virgina ea mi-a zis ca mai e.Este o fata cuminte despre care am auzit numai lucruri bune si nu am prins-o in offside niciodata de cand sunt cu ea sau sa aud ceva rau de ea de la un prieten sau altcineva.Pana aici toate bune si frumoase.Acum 5 zile am facut-o cu fata asta pentru prima data dupa 1 an si 5 luni...Am asteptat-o pentru ca ea zicea ca e virgina si o iubesc enorm de mult si tin la ea.Cand am facut-o acum 5 zile s-a intamplat ceva care ma cam pus pe ganduri ca sa zic asa.Dupa ce am terminat partida de sex ca orice baiat care e primul la o fata ma asteptam sa vad macar o picatura de sange... Faza dura e ca acea picatura de sange nu a aparut nici in pat, nici pe mine, nici pe plapuma cu care eram acoperiti.Acum nu stiu ce sa zic si ce sa cred, am mai avut o relatie cu o fata inainte la care am fost primul si a fost cu totul si cu totul diferita, adica a curs sange si pe mine si in pat.Ea zice ca atunci cand a mers la dus imediat dupa ce am terminat avea ceva sange dar foarte putin.Eu dupa ce m-am uitat in pat si pe mine si nu am vazut nimic am studiat tot pana si prezervativul pe care l-am folosit si nimic. Dati-mi si mie o parere.Era sau nu virgina sau daca se poate intampla sa fie virgina si sa nu curga asa mult sange datorita faptului ca poate are un himen flexibil. Vreau raspunsuri serioase nu mistouri daca se poate.Multumesc tuturor

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu exista himen elastic, ai bagat-o l-ai facut varza si isi lasa amprenta, alta concluzie care poti trage e in caz ca simteai ca intra usor si nu sa strambat la fata dovedeste, ca te-a mintit si nu era virgina.

| Miauti a răspuns:

Bah... eu cred ca esti prost. tu crezi ca mai conteaza ca e virgina sau nu? daca ea te iubeste, sau tu o iubesti, nu mai conteaza acest lucru.

Am un mesaj pentru fete; in cazul in care va mai intreaba un baiat despre virginitate, punetii aceeasi intrebare...

| Laurentiu_4547 a răspuns:

Mai contează dacă mai era sau nu, ceea ce contează e ca o iubești.

| neutrino a răspuns:

In ziua de azi nu se mai poarta metoda picaturii de sange.

| Holiday a răspuns:

Faptul ca nu a mai avut relatii sexuale nu inseamna automat ca himenul trebuie sa fie intact. El poate fi rupt prin masturbare cu degetele sau diverse obiecte, datorita practicarii unor sporturi, in cazul unor accidente/cazaturi. Cazuri mai rare sunt himenul foarte elastic, care pur si simplu nu se rupe de la primul contact sexual, mai ales daca penetrarea nu e foarte profunda sau penisul nu prea mare, sau si mai rar, absenta himenului din nastere. De asemenea nu e obligatoriu sa curga sange pe cearsaf, pe plapuma sau mai stiu eu unde, uneori curge doar o cantitate foarte mica de sange.

| Alcyon a răspuns:

Poate ca avea himen elastic, poate ca si-a rupt singura himenul cand se masturba. Poate si iar poate... Vaginul unei virgine este extrem de stramt (fiindca nu este inca elastic) si ai dificultati la penetrare. Daca a intrat usor, s-ar putea sa nu mai fie virgina. De ce te-a mintit... Asta numai ea o stie. Unele femei au niste experiente traumatizante cu primii lor iubiti (nu le-a placut cand au facut-o cu ei, au fost parasite dupa prima noapte de amor, respectivii le-au inselat etc.) si atunci incearca sa-si stearga din memorie acele momente, mintindu-i pe ceilalti si chiar pe ele insele.

| marinaa9 a răspuns:

Unele femei ai himenul elastic si nu se rupe abia decat dupa nastere sau niciodata.Stai de vorba cu ea foarte serios si spune-i c aindiferent de raspuns nu te vei schimba fata de ea, poate cred ca te vei supara pe ea daca iti spune adevarul.Insa poti sti daca era virgina daca era mai stangace in acele momente sau mai rusinata.