| AlexXbox360 a întrebat:

Ieri m-am intalnit cu o veche colega din generala si m-am combinat cu prietena ei. Am vb in jur de 20 minute ore si dupa aia ne-am sarutat ceva timp. Maine trebuie sa ma intalnesc cu ea la metrou + trebuie sa ne vdm intr-un parc. Am o mare problema ca nu stiu sa dezvolt subiecte de discutat. Ce sa vb cu ea? Adica stiu de muzica asculta, la ce filme se uita dar nu ma ajuta cu nimic asta. CE A VORBESC CU EA? Nu vreau sa o plictisesc sau sa i se para ciudat ca sunt tacut.

4 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Crezi tu ca nu aveti ce vb laughing)))

Aveti ff multewinking.

Trebuie sa va cunoasteti si pentru asta aveti nevoie de discutiiwinking /
Vorbiti despre voi. Spune-i despre tine, intreab-o despre ea...
Fostele relatii
Familie
Chestii amuzante tongue.

| DeliaMarius a răspuns:

Aproape orice, ce iti vine in minte, dar sa nu pui prea multe intrebari. Uite ca tot va cunoasteti din sc generala, mai aveti ce povesti...nu esti chiar la prima intalnire cu ea. De exemp: ce relatii a mai avut, daca a fost plecata intr-o excursie, ce ii place sa faca, ce nu ar vrea sa i se intample intr-o relatie.Foarte multe sunt, de obicei nu trebuie sa-ti faci lista de acasa cu intrebari, subiecte.totul vine de la sine, daca nu esti prea timid, vb.

| Saammyyy a răspuns:

Depre cei place, descoper-o.despre familia ei.prietenii comuni.despe voi
de fapt totul vine de la sine in asemenea situatii

| highcoconut a răspuns:

Pai...tu te-ai combinat cu ea dupa 20 minute si te-ai si sarutat cu ea? cred ca ar fi trebuit intai s-o cunosti mai bine.nu stiu ce fel de relatie o sa ai si ai cu aceasta fata dar sigur nu este una serioasa si cred ca esti cu ea doar de distractie, de dragul de a o face. Oricum, afla mai multe despre ea, intreab-o orice iti trece prin minte in momentul ala, daca vii cu discursul deja pregatit de acasa o sa para ciudat. totul vine de la sine in momente ca alea...