| Q23 a întrebat:

Ieri si alaltăieri am făcut sex neprotejat cu iubitul meu, mentionez ca sunt in perioada fertila si am făcut de două ori una dupa alta iar acum ma doare ovarul drept, pot fi însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este cu totul imposibil sa se poata stabili daca ai ramas sau nu insarcinata. Primul si singurul simptom de sarcina poate sa apara numai peste circa 14 zile si va fi reprezentat de LIPSA, sangerarii menstruale. Durerea situata in dreptul ovarului drept in cazul in care este si reala, in nicun caz NU are vreo legatura cu posibila fecundare a ovulului. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Este prea devreme pentru a spune daca esti sau nu gravida. Asteapta 21 de zile si atunci poti face un test de sarcina care iti va indica daca esti sau nu gravida.

| Sofer a răspuns:

Făcând un test de sarcina după 21 de zile îți poți da seama dacă ai rămas însărcinată.

| Cristian84 a răspuns:

Inca nu ai cum sa-ti dai seama dupa o zi