| Lauralauratrusca a întrebat:

Il cunosc de cateva saptamani. Mi s-a parut un tip ok. Am comunicat cateva zile pe un site de socializare, iar la 2-3 zile mi-a spus ca este in divort si care 2 copii moment in care eu am creat un zid intre noi explicandu-i ca eu nu imi construiesc fericirea pe nefericerea altora si ca nu-mi doresc asta de la viata. Am acceptat sa ne vedem, m-a condus de 2 ori la serviciu mi-a tot promis ca ne vedem la o cafea dar pana seara intervenea ceva (i s-a facut rau si s-a dus acasa, se duce la sala si la carciuma cu baietii etc). I-am spus tot de ma deranjeaza si am convenit ca pana el isi rezolva problemele sa ramanem prieteni (ne auzim, ma mai aduce la munca).
Insa tachinarile au continuat pana cand i-am spus ca nu mai conversam.
Astazi m-a rupt in doua. M-a facut sa-mi pierd controlul.
Mi-a lasat mesaje ca sunt o femeie slaba, ca nu stiu sa lupt, ca el de fapt este divortat de anul trecut si ca a vrut sa vada daca eu fac tot posibilul sa fiu cu el (gen dragoste fara frontiere), ca stiu sa pierd dar nu stiu sa castig pentru ca nu sunt o luptatoare. Adica el a mintit de la inceput. Ma dor vorbele lui, ma doare ceea ce mi se intampla.

Va rog ajutati-ma, simt ca-mi pierd controlul.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce iti faci probleme cu unul care te minte de acum? De unde stii ca divortul nu este decat dovada comportamentului lui cu fosta sotie? Da-i papucii.Nu merita sa stai langa asemenea om.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Dar tu de ce umbli cu toti descreieratii de pe internet? cine e tipul din imagine? e tipul de te-ai indragostit lulea si ai aflat ce-i dragostea?

| RAY a răspuns:

Omul e imatur nu stie ce vrea de fapt sau stie hai sasi sasi explic,omul a spus i spun ca sunt in divort poate va vrea o aventura,majoritatea vrem doar sex daca tu ai fost atat de naiva si ai crezut atat de usor si ti-ai facut vise e semn ca ratiunea e adormita in creierul tau ceea ce e pacat, fi mai rationala,orice barbat foloseste niste arme la inceput e dragalas,bun, pervers apoi cand vede ca prada nu face ce vrea el se enerveaza, frustrare, prostie, spune mersy ca te-ai scapat de el si asta e, 3 saptamani nu e chiar asa mult il vei uita luna asta

| J0B0MAT a răspuns:

Sustin si eu ce s-a spus inaintea mea.
E un penibil.Nu-l mai baga in seama si nu mai pune la suflet vorbele unuia care nu te cunoaste si nu te merita.

| sofisis a răspuns:

Omul e de un penibil iesit din comun. Minte!
Stai calma si nu crede tot ce spune.
Un barbat matur, care deja a trecut printr-o casnicie si copii, NICIODATA nu se va preta la joculete d'astea imbecile si NICIODATA nu va cere dragoste neconditionata dupa cateva saptamani de socializare online si 3 drumuri pana la munca.
Te minte si se joaca cu mintea ta. Nu e divortat. Sau nu a fost niciodata insurat.
Oricum ar fi ceva e FOARTE in neregula la el si te sfatuiesc sa stai departe de el. Nu prea e in toate mintile.

| Goete a răspuns:

Cone ni stie sa piarda este el. Un om care te insulta dupa o chestie ca asta nu ar mai trebui sa prezinte inyeres pentru tine. De ce sa lupti pentru el si nu pebtru unul care merita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e comportament de pusti de 15 ani si nu de barbat divortat cu doi copii. Daca ti-a facut asta, e un cretin. A inceput relatia cu o minciuna si apoi tot pe tine te-a invinuit. Pe cat de slaba spune ca esti tu, pe atat de infantil e el. Da-i jet si nu-l mai baga niciodata in seama. Asta daca nu doresti sa-ti faca si tie vreo doi copii si apoi sa te lase...

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Mi se pare normal ca la varsta lui sa testeze terenul. Cine ar vrea langa el o femeie care "nu e langa el"? De ce nu ai aratat ca esti o femeie hotarata sa-i spui direct cum sta treaba " Frate, nu-mi convine ca ai copii, sau ca esti in divort cu sotia", mai bine decat sa nu fii direct si sa gasesti scuze de clasa a 2-a.

Trebuie data viitoare sa-ti faci intentiile cunoscute, fie ele favorabile sau nefavorabile viitorului domnisor.