| emylutza a întrebat:

Il iubesc dar are prietena... Cu tot ca este putin mai mare decat mine. El nu isi iubeste prietena asa de mult. Oare sa ii spun ce simt?

Răspuns Câştigător
| Năpârlici a răspuns:

Mai asteapta putin si vezi'ti de viata ta pana ce baiatu se pune putintel la punct cu sentimentele si cand gasesti o portita poate poate va merge si asa scapi si de cearta cu actuala prietena si de regretul ca poate va spune ''am prietena momentan''happy... bafta :*

12 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Inca nu, lasa-l sa-si rezolve singur problema!

| deeea28 a răspuns:

Cum poti sa iubesti un om, care probabil nu-ti acorda mai de loc din timpul lui? Sa placi un zambet, o vorba, un gest, o intalnire, asta nu e iubire. Esti sigura ca-l iubesti? Scuze ca sunt rea, dar eu nu cred ca e iubire, cred ca doar iti place foarte mult cum arata. Si nu ai de unde sa stii ce e in sufletul lui. Daca pe ea nu o iubeste, de ce te-ar iubi pe tine? Ti-a zis-o? Pot sa-ti zic si eu uite : TE IUBESC...ma crezi?winking Nu-ti complica viata, nu are rost. Sunt destui baieti frumosi si sunt destui cu care ai putea incerca si pe care i-ai putea iubi.

| pisoias29 a răspuns:

Hmm sunt in aceeasi situatie...:-

| Năpârlici a răspuns:

Deea28 ai dreptate, dar poate emylutza nu a stiut cum sa se exprime happy Ce este important e ca ne-am dat seama la ce se refera happy ps: la a continua viata m-am referit si eu la a te mai uita putin si la alti baieti care poate te cred simpatica happy pana cel in culpa este liber :* bafta :*

| NicoNicoo a răspuns:

Inca nu...mai lasa'l putin.si apoi poti sa ii spui

| otiliaotilia a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie.Si nu pot astepta o portita. El e a8-a si va pleca la liceu, eu voi mai ramane in scoala si nu sunt amica lui, deci nu o sa mai pot lua legatura cu el... CE SA FAC?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde stii ca nu isi iubeste prietena "asa de mult"? ti -a spus el asta? Vezi-ti de viata, lasa-i in pace, nu te baga intre ei, nici tie nu ti-ar conveni sa-ti "sufle"cineva iubitul, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun lucru pentru relatia voastra e sa fiti sinceri unul cu celalat. daca el e deskis cu tine fii si tu cu el .cine stie poate o sa ai o surpriza placuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu il iubesti ...doar ai impresia asta, stii macar ce inseana iubirea? spune`i ca`l iubesti ca oricum isi va lua lumea in cap si isi va bate putin joc de tin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna si eu sunt intr-o situatie asemanatoare cu a ta.imi place de un coleg de facultatea care mai este si in grupa mea dar el e combinat cu o tipa de la alta grupa.pe el il ador pe ea o dedest(nu m-a deranjat cu nimic tipa dar simplu fapt ca s-a combinat cu baiatul care imi place ma scote din sarite)vreau si eu un sfat sa ii spun ca imi place de el sau nu? oricum pana la urma tot cu mine va ramane chiar daca va trebui sa mut muntii din loc
il ador

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt la fel.eu il iubesc el ma iubeste. dar e cu alta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu baga in seama baietii mai mari doar isi bat joc de tinee!