| Diana24vd a întrebat:

S eu iubesc un barbat insurat e mai mare decat mine dar el nu stie ca il iubesc m-am indragostit de el acum un an as face orice sa stie ce simt pentru el dar nu am curajul sa ii spun asta nu stiu cum va reactiona cine ma ajuta. Oare pot face cev?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In nici un caz nu te vom ajuta sa distrugi o casnicie, chiar daca tu ai ales sa te indragostesti de un barbat insurat, dimpotriva, te-as sfatuii sa-ti vezi de viata ta si sa intelegi ca relatia aia este interzisa pentru tine, ca omul are deja o sotie si o familie.
Trebuie sa intelegi ca asa ceva nu va fi nimeni de acord sa te ajute, nici legal si nici religios nu-i normal sa distrugi casnicia cuiva, de dragul capricului tau.
Maturizeaza-te fetita, ca nu tot ce zboara se mananca!

| OldSoul a răspuns:

Nu are rost.

Ideea e simpla, daca i-ai spune, fie nu i-ar pasa, fie ai deveni amanta, fie s-ar despartii pentru tine.

Prima situatie e neutra, celelalte doua sunt cu doua taisuri, daca se desparte de actuala pentru tine, tu trebuie sa fii constienta ca poate sa se desparta si de tine pentru alta.
Deci gandeste-te bine inainte de a distruge o casnicie, ca s-ar putea sa ti-se intample si tie la fel.

| GoldenZenith a răspuns:

Tine aceasta confesiune pentru tine.

Tu daca ai fi maritata si s ar baga o tanti in casnicia ta si ti ar lua sotul din acelasi motiv ca al tau, cum ai reactiona?

Are balta peste, prinde si tu unul care nu are familie.

| Ara997 a răspuns:

Pentru ce vrei sa strici o familie? e mare pacat, n-o sa-timearga binein viata ..De regula lucrurile astea se cam platesc conform "dinte pentru dinte" cand ti-o filumea mai draga si cand ai sa ai si tu pe cineva, una maiusuratica op sa ti-l sufle. asa e in. tenis.

| RAY a răspuns (pentru Ara997):

Ce e eronat in ce am scris acolo?

| Bogdi_Condrea_1979 a răspuns:

Nu te băga peste cei care au relații : este cel mai corect... vei deveni amanta lui un fel de curvă neplătită

| RaluckRal a răspuns:

Probabil acum nu intelegi, dar este mai bine sa nu spui nimic sa te indepartezi. Genul de relatii sunt toxice, pentru oricine. Nu veti fi fericiti niciunul. Chiar daca el va face gestul necugetat sa asculte de ce spui tu, doar gandeste-te cum va fi, cati vor suferi. vei suferi si tu, si el, si sotia. Nu te amesteca in asa ceva, lumea este plina de baieti si barbati, nu te chinui singura pentru un om. Stai departe de el, el sia ales drumul pe care vrea sa il urmeze si persoana cu care vrea sa il urmeze. Iar daca el a facut ceva sa iti dea tie de inteles ca este ok, sfatul meu renunta de tot la prietenia cu el. Nu mai vorbiti nu va mai vedeti, va fi mai bine asa. In felul asta iti dai si tu singura sansa sa fi fericita cu cineva care va fi doar al tau, fara sa strici o casnicie.