| strengarita a întrebat:

Salut nu stiu ce sa mai fac.prietenul meu e plecat de 2 luni peste hotare pin acum a fost tot ok aveam certuri dar mici dupa care ne impacam foarte repede. dar am doua zile ca nu-l inteleg de loc imi spune.nu-i place nimic ce fac cum vb.ne certam foarte tare acum cred ca va duce la despartire relatia noastra.eu nu vreau asta p/u ca-l iubesc si el imi spune ca ma iubeste si il cred p/u ca a facut multe p/u mine. dc ne certam dac ne iubim? acum a lasat fumatul si cred ca e din cauza asta.nu mai stiu cum sa vb cu el sa inteleaga ca nu vreau sa ne despartim. ce po sa fac? dati-mi un sfat

3 răspunsuri:
| 1micdamare a răspuns:

Daca e plecat peste hotare... e mai greu sa inteleaga.
stii, deja sunt hotare intre voi!
asa ca insista, poate ajunge cumva mesajul tau la el...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa stai intr'o relatie care iti face rau?
Asta nu e relatie, poate sunt sentimente de atasare din partea lui dar nu iubire. Nu ai cum sa iubesti un om cu care te certi in fiecare zi, si pentru tine e la felwinking.
Si eu am avut o relatie de genu, ne certam din cele mai tampite chestii. Ne certam daca nu intra la fix, ne certam daca la te iubesc unu din noi zicea doar " si eu " si asa mai departe.
Dar ma bucur ca am incheiat acea relatie pentru ca doar rau imi facea.
Cred ca e timpul sa renunti si tu si sa iti cauti un baiat cu care sa fi fericita si sa te intelegi.

| Formula449 a răspuns:

Ar trebui sa il lasi intr-o relatie in care partenerul face prostii ar trebui sa o termini(mai sunt baieti pe lumea asta)si cred ca a gasit pe altcineva!