| mikutzzza1000 a întrebat:

Il iubesc pe fostul prieten! ne-am despartit acu 6 luni pentru ca el a fost plecat in strainatate si ma si inselat.Acum regreta , ma cauta , imi spune ca ma iubeste si vrea sa ne impacam.Am inceput sa vorbim aproape zilnic la telefon si prin mesaje, iar eu nu am incetat niciodata sa-l iubesc,a fost prima mea iubire si nu am putut sa-l uit.As vrea pe o parte sa ma impac cu el pentru ca inca il iubesc dar pe o parte nu pentru ca stiu ca iar o sa ajunga sa ne certam , sa ma insele si sa inceapa iar cu comportamentul lui imantur.El este genul care nu poate sta doar cu o fata, desi pare un pic ca s-a schimbat dar nu stiu ce sa cred...Sa ma impac sau nu cu el?

1 răspuns:
| VoiceWithin a răspuns:

Hey!
Pai. asemanator am si eu o problema. Uite. eu zic sa ii spui de la inceput ce trebuie sa stie inainte sa va impacati. Ca tu nu vrei sa mai suferi iarasi pentru aceeasi greseala. Si ca va fi ultima sansa pe care i'o dai tu acum.Incearca si iarta... stiu ca e greu, stiu ca sunt dubii... dar gandeste'te ca poate chiar s-a schimbat cu adevarat. Poate acum te iubeste mult si nu v-a mai face aceleasi greseli. Incearca si vei vedea. Daca si de data asta procedeaza asa, nu ii mai oferii alta sansa de a v'a impaca si ramaneti doar prieteni.
Asta este parerea mea happy