| olimpia_2275 a întrebat:

as vrea sa ma impac cu fostul meu iubit, am stat cu el anul trecut si am avut o relatie foarte frumoasa, tineam mult la el, inca mai tin si acum dupa atatea luni intregi dar m-am despartit de el pentru ca simteam nevoia sa iau o pauza iar in pauza aceea am stat cu alt baiat... tinem legatura vine la mine in clasa cand suntem la scoala, ma pupa, dar nu stiu imi e teama ca nu o sa ne mai impacam.am vorbit cu el, l-am intrebat daca intre noi o sa mai fie ceva si a zis ca poate mai vorbim noi... mi-am dat seama cat de mult inseamna el pentru mine si e un baiat care se poarta foarte frumos cu mine, e foarte dragastos si pentru toate astea il plac eu atat de mult. ce sa fac ca sa fiu iar cu el?

Răspuns Câştigător
| simoSTAR a răspuns:

Buna.eu zic sa il iei de mana si sa vorbiti fata in fata, nu pe mess. ii spui ce ne-ai spus si noua, ca in tot acest timp ti-ai dat seama cat inseamna el pentru tine si ca vrei un raspuns concret(ca ai spus ca ai vorbit cu el, dar nu ai primit nimic sigur)ai vorbit foarte frumos de el, si el se poarta in continuare frumos cu tine chiar daca tu ai ales sa faceti o pauza(app, ti-a luat ceva sa iti dai seama ca il vr :pe ) si dupa raspunsul lui "mai vorbim noi' inseamna ca nici tu nu ii esti deloc indiferenta ca altfel te expedia de mult... tu ai gresit si u esti cea care trebuie sa spuna lucrurilor pe nume indiferent de ce raspuns vei primi. dar simt eu asa ca vei petrece sarbatorile cu el :X xoxo succes

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ciorba reincalzita nu prea e buna, crede-ma. Chiar daca il iubesti, dupa o pauza in care tu ai avut alta relatie, lucrurile n-o sa se mai repare definitiv niciodata.

| Bacemi a răspuns:

Olimpia ( imi aduce aminte de Olimpia din Dama cu camelii, sper sa nu gresesc ), in primul rand el nu mai are incredere in tine cum avea. Trebuie sa vorbesti cu el sincer si deschis. Sa ii spui ca ai facut o greseala, ca de fapt te-ai speriat si de asta ai preferat sa va despartiti. Dupa atat timp este posibil ca el sa se fi schimbat foarte mult. Incearca sa vorbesti cu el sa vezi ce s-a schimbat si ce nu. Tu il cunosti mai bine ca noi. Eu il inteleg foarte bine. Am fost si eu in situatia lui ( desi la mine a fost o situatie mai delicata si mai complicata ) si iti spun ca nu este prea placut. Daca tu i-ai cerut o pauza el considera ca tu nu stii sa te implici intr-o relatie serioasa si din aceasta cauza nu cred ca ar sari asa usor in bratele tale. Daca vezi ca el vine la tine in clasa si e dragut incearca sa il rasplatesti si tu. Fii draguta cu el si arata-i ca este foarte important pentru tine. Trebuie sa ai rabdare multa si sa fii intelegatoare daca vrei sa fiti iar impreuna pentru ca increderea lui pentru a fi recastigata cere multe eforturi. Sincer, daca as fi in locul lui eu nu as accepta decat dupa multe eforturi ale fetei si multe injosiri si umilinte. Si asta nu pentru ca mi-ar face vreo placere asta ca sa ii platesc vreo polita. Doar pentru a-mi arata ca nu e vreun capriciu si ca ea chiar tine la mine si vrea aceasta relatie. Gandeste bine inainte sa insisti pentru ca baiatul acesta daca mai sufera odata asa nu va mai dori sa te vada in fata ochilor si te va ura. Ai grija ce iti doresti. Eu sper ca tu chiar sa vrei relatia asta si sa ii demonstrezi lui ca meriti o alta sansa. Succes!

Abh
| Abh a răspuns:

Chiar am ras la intrebarea ta. Simteai nevoia de o pauza... si in pauza aia ai stat cu alt baiat, inteleg, dar ce te-ar opri ca anul viitor sa ai din nou nevoie de o pauza si sa-l calci din nou in picioare pe tipu asta care se poarta foarte frumos cu tine (desi nu meriti)? De cate ori vrei sa pice de prost? Ce incredere mai prezinti?
Las pe altii sa-ti dea solutii, eu am incercat sa ma pun putin in pielea lui si sa-ti zic cum as gandi. Tot ce-i posibil sa ma insel, nu cunosc detalii.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Odata ce ai lasat pasarea din mana pe aia de pe gard, cam greu sa o recuperezi pe prima.
Daca e mai mamos, o sa se impace cu tine, dar dupa ce i-ai facut...
Cand vine in clasa si te pupa nu stii si tu sa intorci botu oleaca si sa faci dintr-o pupatura un sarut?

| jocnecurat a răspuns:

M-am despartit de el pentru ca simteam nevoia sa iau o pauza iar in pauza aceea am stat cu alt baiat...FRUMOS da tie iti place sa sari din pe@#$ in pe@#$ ca albina din floare in floare? te-ai gandit daca se intampla invers ce ai fi facut? daca nu gandeste-te bine. punete in situatia lui si ia u o decizie dar sa fie corecta.parerea mea e ca cine calka pe bec 1 o face si a 2-a oare si a3-a si asa mai departe. dar totusi mai intai de a lua o decizie fa bine si aduna-te.

| allinaraicu a răspuns:

Fa tu primul pas! Invita-l la un coctail spre exemplu...Asa vei putea vorbi cu el. Dar daca nu poti sa faci asta, atunci organizeaza o petrecere in care sa-l poti invita si pe el, sau o iesire la disco cu prietenii si, printre multime te faci pe linga el si gasiti un loc pentru doi ca sa discutati. Daca simti cu adevarat ca merita atunci lupta!
Dar nu uita ca trebuie sa pregatesti scenariul foarte bine inainte, pentru ca deja o data i-ai intors spatele si, se poate sa nu fie inca hotarit sa fie iar cu tine...asa ca demonstreaza-i ca ceilalti nu te intereseaza si ca vrei sa fii cu el.
Viata o traim doar o singura data si trebuie sa o traim alaturi si impreuna de tot ceea ce iubim cu adevarat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia mai lasane? ai vrut o pauza.si ce pauza nu? daca eu casatorit as lua pauze de cate ori vad cateo fufa? ce familie as avea? sau sotia mea de cate ori vede cateun armasar? ca asa mereu o sa gasesti cate unul care promite marea cu sarea. tu iei pauze pentru toti? imi pare rau, dar cred ca asa o sa faci toata viata.numai sa nu faci ca ultima fata careia i-am spus asta.nu merita.in fond fistecare cu amarul lui.nu te judec. te cert pentru superficialitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer sa fiu daca as fii in locul lui nici macar nu m`as mai uita la tine ...pentru ca nu meritzi absolut deloc.ai vrut pauza, ti-a dat pauza, si u ai stat cu altu. sa-ti fie rusine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti destul de praf. de ce l-ai mai lasat de prima oara daca e dragastos cu tine si ii place de tine... mai ziceti dupa aceea ca noi suntem misogini

| madalina_3174 a răspuns:

laughing Nu se numeste nici pe departe pauza happy Cum s-a mai zis nu mai prezinti nici un fel de incredere. In ce sens te pupa si in primul rand eu zic ca dupa greseala pe care ai facut`o sa nu ii cazi la picioare sa te ierte pentru ca vei ajunge in situatie sa nu fie nici cu tine nici fara tine.happy Olimpia Sa tii minte Roata se intoarce intotdeauna happy si Cine te respinge te atrage happy Eu zic sa stai cuminte in banca ta si daca el mai prezinta vreun interes atunci sa iei atitudine happy Pentru oricine exista acel cineva care o sa vina la momentul potrivit nu trebuie sa il cauti si nici sa te rogi de el sa vina happy Te pup si astept un raspuns cu ce ai hotarat

| ade_5373 a răspuns:

Si eu vreau sa ma inpak cu fostul iubit... ce sa fac?