| flor31 a întrebat:

Il iubesc pe fostul prieten, sunt 6 luni de cand nu am vorbit cu el si nu l-am vazut, iar acum l-am vazut dar nu am vorbit deloc cu el, m-am uitat la el si el se uita la mine, si parca imi sarea inima din piept, am crezut ca vine la mine, dar nu a venit, am vrut sa merg eu la el, dar imi era putin rusine fata de ceilalti prieteni, si asa am stat toata noaptea, iar a doua zi imi spune o prietena ca lui ii place putin de o fata, dar nu ma complic eu despre asta, ca fata are prieten si nu se desparte; eu vreau sa ma impac cu el sau macar sa vorbesc cu el, pe mess nu intra in vorba cu mine, de ce trebuie sa asteptam sa faca baietii primul pas? daca fac fetele primul pas par nu stiu cum.de ce baietii trebuie sa aiba initiativa?

3 răspunsuri:
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Nu este vrb de initiativa. avand in vedere ca a trecut atata timp de cand nu v-ati mai vazut este normal sa se uite la tine. poate ca nu se astepta sa te vada, iar tu cum l-ai iubit este mai mult decat normal sa iti tresara inima.iar daca lui ii place de alta fata asta inseamna ca numai este interesat de tine.imi pare rau daca ti se pare dura afirmatia mea dar iti spun ca asta este realitatea, pentru ca daca el ar fi vrut ceva cu tine nu crezi ca ar fi facut primul pas? sau cel putin nu se uita dupa alta fata! iar ca sa stai sa faci u primul pas este cu dus si intors pentru ca exista posibilitatea sa fii refuzata iar asta cred ca te va durea mult mai tare! funda?

| ray_1368 a răspuns:

Da de ce te iei dupa "regula" asta[baietii trebuie sa faca primul pas]? uite.mie imi placea de un baiat, il vedeam odata pe saptamana si nu imi puteam luat gandu de la el...eu am facut primul pas intrand cu el in vorba, si uite asa imediat avem 7 luni de cand suntem impreuna

| AnnnaM1995 a răspuns:

Pentru ca asa este normal.Baietii sunt cei care trebuie sa faca primul pas, nu tu trebuie sa il cauti pe el, iar daca el simpatizeaza o alta fata consider ca ar trebui sa il uiti.Nu ramane singurul baiat de pe pamant. Poate ai anumite sentimente fata de el si iti este greu, dar incearca sa treci peste.Nu are rost sa fortezi lucrurile.