| flor31 a întrebat:

Il iubesc pe fostul prieten, sunt 6 luni de cand nu am vorbit cu el si nu l-am vazut, iar acum l-am vazut dar nu am vorbit deloc cu el, m-am uitat la el si el se uita la mine, si parca imi sarea inima din piept, am crezut ca vine la mine, dar nu a venit, am vrut sa merg eu la el, dar imi era putin rusine fata de ceilalti prieteni, si asa am stat toata noaptea, iar a doua zi imi spune o prietena ca lui ii place putin de o fata, dar nu ma complic eu despre asta, ca fata are prieten si nu se desparte; eu vreau sa ma impac cu el sau macar sa vorbesc cu el, pe mess nu intra in vorba cu mine, ce as putea sa fac pentru a-l recucerii?

3 răspunsuri:
| Atâtdedulce a răspuns:

Dacă vrei cu adevărat să te împaci cu el, fă primul pas tu. Vorbeşte cu el pe mess happy, intreabă-l ce mai face.
Nu e vorba că nu vrea să cucerească o fată, e vorba că uneori trebuie să fii şi tu ca fată cu puţină iniţativă. Fericirea noastră depinde chiar de noi. Fă lucrurile să se intâmple draga mea, până nu e prea târziuhappy

| fLrYdzstr a răspuns:

Baga`te in seama tu nu astepta de la el laughing, cel putin ma stiu pe mine sunt la fel ca prietenu tau ( cam egoist, dar mergehappy ), incearca tu sa-l cuceresti nu astepta pana nu e prea trziu

| flor31 explică:

Dar de ce nu cuceresti tu o fata?