| anonim_4396 a întrebat:

Imi doresc sa gasesc un baiat care sa ma placa si sa se comporte frumos sa avem o relatie serioasa am cunoscut un baiat de care imi place da nu stiu daca si lui ii place de mine vorbim pe mess am mai iesit afara ca amici ne intelegem bine da nu stiu daca merita sa ii marturisesc ca imi place de el ar distruge acest lucru amiciia dintre noi?

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu ai cum să ştii până nu încerci.
Tratează problema pragmatic şi taie răul de rădăcină (răul = incertitudinea asta/întrebarea măcinândă).
Spune-i că-ţi place de el, că vrei de la el mai mult decât amiceţie.
S-ar putea să fie plcăut surprins happy

Sănătate.

| georgesur a răspuns:

Poate da, poate nu... dar si incertitudinea e greu de suportat.

| Anna_5295 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa discuti cu el...big grin! succes