| deiutza_9183 a întrebat:

De ceva timp imi place de un baiat. El are 18 ani face 19 e cu un an mai mare ca mine am iesit afara de vreo 3 ori dar mai multi nu am fost niciodata noi doi singuri dar vorbim pe mess zilnic si ne intelegem foarte bine insa nu imi zice daca vrea ceva mai mult decat sa fim amici si mie, mi-e rusine sal intreb nici macar nu stiu cum s-o fac.Prietenele mele spun ca si el ma place nu stiu ce sa zic. Un sfat ceva pls:*

Răspuns Câştigător
| Ela_PuRpLe a răspuns:

Eu zic sa mai astepti un timp ca poate isi ia inima in dinti si face el primul pas.Pana atunci flirteaza cu el, fi vesela, increzatoare si cine stie poate veti fi impreuna. Daca totusi nu face el primul pas atunci il poti face tu daca ai curaj, insa ai grija ca unii baieti prefera sa nu faac fata primul pas...acum depinde si de cum e el.
Bafta!happy

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, mai asteapta putin ca poate va face el primul pas, poate chiar te place... dar nu te grabi; mai vb cu el, tine-ti legatura, da-i de inteles ca il placi dar fara sa te arati foarte mult ca nu se stie ce vrea si ce simte el, poate te considera o buna amica ori te place cu adevarat, da-i semne ca il placi dar lasa-l pe el sa actioneze, daca totusi trece o perioada buna de timp si el nu face ceva, atunci fa tu primul pas ca poate ii e rusine sau poate nu stie ce simti tu pentru el; daca vezi ca el nu face nimic in privinta asta, preia tu initiativa si vb cu el, spune-i tot ce simti si ai sa vezi raspunsul lui.

| Anecherry a răspuns:

Invita-l la o plimbarica, ia-l de mana si vezi reactia lui; daca nu da semne ca ar vrea ceva, mai asteapta un timp si vezi ce se mai intampla. ii poti spune ca iti place, sau il poti saruta; si mai ales daca si prietenele tale iti spun ca te place e imposibil sa nu iasa ceva frumos; multa bafta:*>

| Silviu591 a răspuns:

Nu astepta sa faca el primul pas. nu intotdeauna baiatul trebuie sa faca asta. daca stii ca te place e si mai bine. go on