| Lilia2621 a întrebat:

Acum 2 saptamini am cunoscut un baiat. Am iesit de citeva ori, vorbim un fiecare zi, ma trateaza foarte frumos, ma simt ft bine cu el. El mi-a zis ca ii placa foarte mult, ca ii par o fata serioasa si ca i-ar placea ca relatia noastra sa fie ceva serios, nu doar o simpla aventura. Problema e ca nu am mai avut pina acum nici o relatie serioasa si nu stiu cum sa ma comport, ce sa fac ca el sa se simta bine cu mine ¿ Cum sa fac ca sa ajungem la ceva serios¿

22 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Din moment ce i-ai facut o impresie buna,inseamna ca ceea ce faci e bine!
Nu e nevoie sa-ti imaginezi strategii si coduri nescrise de comportament,ajunge ca felul tau de a fi se potriveste cu al lui si totul merge bine!
De altfel,sa fii tu insati este ideal,nu te ascunzi in spatele unei masti,incercand sa pari altcineva!
Esti tu,efectiv tu,cea care e placuta si simpatizata,cu micile tale cuvinte,cu parul in ochi,cu zambetul deschis si rasul vioi,cu ochii limpezi si privirea sincera,ramai asa,esti perfecta si nu o stii!
Oricine se va arata atras de tine, o va face exact pentru aceste lucruri pe care le arati, nu pentru aere de superioritate sau falsitati calculate!
Ramai exact cum esti si fii mandra de tine, iar baiatul care va avea intelepciunea sa ramana langa tine, va fi un norocos!
happy

| neutrino a răspuns:

Sexul este ceva serios?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ce varsta ai? patul nu e ceva serios. doar nunta e ceva serios si copii sunt ceva serios; restul e neserios

| Lilia2621 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

18 ani

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Lilia2621):

MULTI INAINTE; eu la 18 ani nu ma gandeam decat la fotbal si sa raman cat mai ancorat in copilarie

| MskDesign a răspuns:

Daca intr-adevar simti ceva pentru el si crezi ca acest sentiment este reciproc, totul va merege de la sine.

| Danysan a răspuns:

Uite cum sta treaba cu Relatiile serioase.O Relatie de genu incepe in Primul rand cu ceea ce simti in interior.Numai daca Iubesti Persoana respectiva enorm atunci poti sa ai o Relatie serioasa cu ea.mai pe inteles -Imagineaza-ti ca pur si simplu iti vine sa plangi cand nu esti cu fata sau baiatu ala, ca ai face orice pentru el (pana la o limita)ca vrei sa fi cu el pe Viitor, ca ai planuri ca vrei mult.De fapt ca sa pornesti intr-o Relatie serioasa trebuie sa iti gasesti jumatatea. Daca tu in sinea ta gandesti ca baiatu asta poate sa fie Viitoru tau, si eventual sa ramenti pana la final Impreuna atunci ai intrat intr-o Relatie Serioasa.Gandeste-te Bine daca simti asta, si daca asa este atunci poti sa te gandesti ca ai inceput o Relatie Serioasa.Sa iti spun cum e la Baietii :Cand cunosti acea fata pur si simplu nu te mai intereseaza de altele.Mergi pe strada si poti sa vezi o gramada de fete pentru ca nu iti mai pasa. Asta inseamna ca Inima ta te indeamna la ceva serios pentru ca ai gasit ceea ce cautai.O Relatie serioasa e mai degraba un fel de Plan de Viitor pentru care ai face orice sa se relizeze.

| FoundYouLover a răspuns:

Daca ti-a spus deja lucrurile astea, e clar ca te place pentru cum te-ai purtat pana acum, deci poarta-te si de-acum inainte la fel. Fii tu insati si n-ai cum sa dai gres. Deja l-ai cucerit, deci nu vad de ce-ti mai faci probleme?

| SarcasmBoy a răspuns:

Si intrebarea unde e?

| Conficker a răspuns:

Trebuie decat sa continui relatia cu el si atat. Nu se fac acte la notar pentru trecerea de la relatie la relatie serioasa, totul depinde doar de comunicarea dintre voi si de ceea ce vrea fiecare.

| teetrrerretre a răspuns:

Asa si? intrebarea fiind?
Sau ar trebui sa ne simtitm si noi ca tine?

| alin334 a răspuns (pentru teetrrerretre):

Daca el e regele laughing

| teetrrerretre a răspuns (pentru alin334):

Imposibil. Poate print. Regele e "junioru" meu, deoarece acel print o poate face doar ca ea sa se simta ca o printesa, pe cand "junioru" meu o face sa se simta o printesa in al 9-lea cer.

| Lilia2621 explică (pentru teetrrerretre):

Scuze, ñu stiu de CE s-a trimis doar o parte d intrebare... acum e completa :-)

| teetrrerretre a răspuns (pentru Lilia2621):

Nu ai de ce sa te scuzi. Sunteti amandoi in aceeasi oala? Adica la prima relatie? Daca da. Nu prea ai ce cauta pe aici sincer. Lasa mai bine sa decurga totu de la sine deoarece sunteti probabil tineri si incepatori. Usor usor o sa invatati unu despre celalalt tot mai mulfe si o sa capatati experienta. Insa toate incetu cu incetu. Nu dintr-o data. Toti sau majoritatea am trecut prin asta.

| darrio2007 a răspuns (pentru teetrrerretre):

Are si intrebare.Dar a pus semnul cu susul in jos.

| alin334 a răspuns (pentru darrio2007):

Cand a fost postata întrebarea era incompleta, a fost edita recent

| darrio2007 a răspuns (pentru alin334):

Ok.O zi buna.

| Pissicuta a răspuns:

Fii tu insuti.Va intelege, explica-i situatia spune-i ca esti la inceput si ca esti timida. Timpul le va decide pe toate stii cum e vorba aia timpul iti e si prietenul dar iti poate fii si dusman in timp iti va dovedii daca chiar tine la tine si te place asa cum esti tu

| NuiBaiBa a răspuns:

Fii tu insuti de aia te place comportate normal ca si cu cea mai buna prietena (fara discutii despre macheaz si alti baieti) si o sa fie ok

| 15cmtocuri a răspuns:

Poarta-te natural, si daca va ramane langa tine vei putea avea ceva serios daca nu, nu. Nu e ca si cand ai putea purta o masca un an, nu e bine sa te placa pentru ceea ce nu esti. Spor!

| Dany077 a răspuns:

Fi tu insati