| anonim_4396 a întrebat:

Imi e dor de el si nu stiu ce sa fac. Problema e ca nu suntem impreuna, suntem doar prieteni. El stie ca il plac, toata lumea si-a dat seama. S-a comportat frumos cu mine si mi-a dat de inteles ca ma place, insa de cand am terminat scoala nu am prea vorbit. Cand am adus discutia de relatii, mi-a spus ca fosta l-a inselat. Cred ca ii este frica de o noua relatie. Ce as putea sa fac? Cum sa trec de "friend zone"?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Lasa-l sa se vindece. Atunci cand va fi sanatos, iti va spune el daca te doreste sau nu.

| Mussette a răspuns:

Chiar daca a avut esecuri in dragoste, fi sigura ca nu va imbatranii singur.
Chiar daca ti se pare rece si indiferent, nu cred ca e asa in sufletul lui.
Daca de fiecare data a iubit, asa va fi si acum. Nu poate schimba modul de a iubi.
Pai, sa-i fi in preajma, ca sa nu il consoleze alta fata.
Sa nu fi indiferenta si sa nu te vada cu alti baieti. Astunci va crede ca esti ca ele.

| TeckTonik997 a răspuns:

Poate ii e frica (dar nu prea cred)... vorbeste cu el pe fb, poate e plecat, poate are treaba, s-o fi apucat de ceva sau are un job. oricum, vorbeste cu el, vezi ce mai face, invita-l undeva, povestiti, poate se leaga ceva, demonstreaza-i ca tu nu esti ca aia.

| Romeo44 a răspuns:

Urat...si eu sunt in aceeasi situatie crying
Incearca sa vorbesti cu el si sa il inviti pe afara, la un suc, la un film orice.Pe drum incearca sa vorbesti cu el sa stai aproape de el si pe la final daca vezi ca si el te place, intreaba-l daca vreti sa fiti impreuna.Bafta happy

| Ezeru a răspuns (pentru Romeo44):

Culmea si eu sunt tot in aceeasi situatie laughing
Incearca sa te apropii de el. Arata-i incredere. Ajuta-l sa treaca pestewinking

| Romeo44 a răspuns (pentru Ezeru):

O sa incerc dar faza e ca e fata(eu sunt baiat) laughing)
Mersi oricum de ajutor happy

| msKat a răspuns:

Castiga-i increderea si arata-i ca pe tine se poate baza. daca e dragoste adevarata cu siguranta o sa fiti impreuna. si nu il insela FUNDA?