| nuname a întrebat:

Imi place de ceva timp de o fata,m-am si intalnit cu ea,ne-am si imbratisat,iar eu vroiam sa o chem undeva sa ii spun ca o plac,dar nu mai vrea sa ne intalnim,si tot ma ruga pe facebook sa ii zic ce am de zis,eu nu vroiam,si de aceea nu mai vorbim,nu ne mai intelegem, ma sfatuiti sa o sun la telefon si sa ii spun ca o plac, sau aveti alte sugestii? CEL MAI CONVINGATOR RASPUNS ARE FUNDA!

Răspuns Câştigător
| TheBrainiac a răspuns:

Pai, daca la prima intalnire v-ati imbratisat numai, fara sa flirtezi cu ea, fara sa te joci cu ea, fara s-o saruti, nu are rost sa mai stai dupa ea. Nu are rost sa ii zici ca iti place de ea, pentru ca ajungi in friends-zone si zau ca aceasta zona e una in care nu ai vrea sa fii. Acum, ce-i de facut e sa iti cauti alta fata. Aminteste-ti ca momentul primei intalniri e cel in care dai tonul relatiei. Daca nu faci asta, restul intalnirilor nu are rost.
Succes!

5 răspunsuri:
| PsihologulMZlate a răspuns:

De obicei cand o fata te agaseaza pe fb sa ii zici ce vrei, spera la un raspuns pozitiv, adica sentimentele s-ar putea sa fie reciproce. Sfatul meu este sa ii spui pe fb.

| Felys a răspuns:

Daca nu vrea sa va mai intalniti cred ca nu e cazul sa ii mai zici nimic, sau spune-i ceva neimportant, si incearca sa ii mai dai intalnire, daca accepta de abia atunci poti sa ii spui ca iti place de ea si vrei sa fie prietena ta

| Hieer a răspuns:

Pai..eu zic ca daca pe facebook nu poti sa ii zici..cred ca la telefon o sa fie si mai greu.Cand o sa te m-ai intalnesti cu ea pe fb spune-i direct...happy...

| AleXMs1 a răspuns:

Pai daca e la tine in localitate invit-o sera la un film (un film strasnic sau de dragoste)... acolo uitinduva la film sarut-o... si apoi spune-i ca o iubesti (asta in timpul filmului!)

| GianiTerranova a răspuns:

Sun-o poate si acum te asteapta...Nu astepta prea mult ca pana la urma nu o sa te mai placa pentru ca dupa cum am citit te place si stie ca o placi dar vrea sa i-o confirmi.Asa ca ar fi bine sa o suni sa ii spui ceva frumos apoi ii spui ''Te iubesc!'' si ii inchizi. Daca intr-adevar simte cv pentru tine te va suna si cand te suna spune-i ca ti-a fost greu sa-i spui si o vrajesti tu apoi ii ceri o intalnire si restul te descurci ca esti barbat ca si mine.I-ati inima in dinti si sun-o chiar acum! Fundita?