| Ioana22B a întrebat:

Baiatul de care imi place e intr-o clasa paralela.Ce ar trebui sa fac ca sa ii atrag atentia? Da stiu..sa zambesc cand trec pe langa el (incerc sa fac asta dar sunt destul de timida), ma uit la el si o face si el uneori dar doar atat. Deci?:-s Heeelp me :*

Răspuns Câştigător
| TheLittleReaper a răspuns:

Împrietenște-te cu o colegă de-a lui.în pauze ai putea să te duci la în clasă la el sub pretextul că o vizitezi pe ea.Așa veți intra în vorbă...

2 răspunsuri:
| RyugaHideki a răspuns:

Acum 2 ani, am fost si eu in situatia ta.
Mereu cand trecea o fata de care imi placea pe langa mine, imi zicea doar "Buna" si imi zambea. Nimic mai mult. Nici nu imi doream mai multe, deoarece imi placea foarte mult de ea.
Dupa 2 ani (anul acesta) M-am transferat la ea in clasa. Dar pentru ca avea prieten, ceea ce inseamna ca am intarziat in a-i spune ce simt pentru ea, nu am mai avut sansa de a fi impreuna cu ea. Deci daca nu vrei sa suferi mai tarziu, ia o decizie acum. Indiferent de raspunsul care il vei primi, este mai bine sa il primesti acum si sa nu regreti pentru ca nu ai facut acest lucru la timp. Dar apropie-te incet..Si daca este sa faceti ceva, sa faceti in weekend, nu in timpul scolii, pentru a avea mai mult timp liber.
Succes cu el si profita de fiecare zi. Nu lasa pe urmatoarea. Daca ai amanat ceva odata este echivalentul in a renunta la ceva anume. Nu renunta pentru ca esti timida. Te rog. situatia in care am fost (si sunt) este una care nu o doresc nimanui. Sa stai si sa te uiti la o fata 6 ore pe zi, sa te gandesti la ea in timp ce inveti si sa te gandesti: "Ce bine ar fi fost daca ii spuneam la timp ce simt. Acum eram fericiti impreuna"

| maly00 a răspuns:

Incearca sa fi indiferenta! nu il saluta! atunci ii vei atrage atentia! baietii cred ca au toate fetele la mana! arata'i ca nu'i asa! arata'i ca tb sa te merite!
bafta!
funda?puppy dog eyes