| Lupul005 a întrebat:

Imi place de o fata din clasa,dar nu stiu daca sentimentul e reciproc,acum ceva timp am discutat cu ea si m-a intrebat daca am avut prietena si chestii de genu,mie mi-e frica sa spun in fata ca o plac, ma gandesc cum ar reactiona si nu vreau sa isi faca pareri proaste despre mine.Astept raspunsuri de la cei cu experienta.

Răspuns Câştigător
| CristianGrigor1986 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie frica. Daca fata te-a intrebat atunci una din doua : sau te place si vrea sa stie daca si tu simti la fel sau 'pescuieste' complimente de la tine. Fetele adora sa fie...adorate.Oricum ar fi de fraier nu pici.Cum stii care e din cele doua? O sa inceapa sa-ti faca ochi dulci -sau nu.

1 răspuns:
| Laurvesta a răspuns:

Invit-o la un suc sau o plimbare prin parc. de preferat ar fi plimbarea pentru ca te poti relaxa mai bine prin mers si iti poti aranja ideile mai usor. fa-ti putin curaj si intreab-o ce parere are despre tine daca vezi ca incepe sa vorbeasca mult asezativa pe o banca, daca nu, incepe tu sa ii spui putin cate putin ceea ce simti pentru ea. Funda?