| Gr33N a întrebat:

Doua saptamani la rand, am inceput sa vorbesc cu prima mea iubita, "prietena", care am avut-o prin clasa a 3-a, a 4-a si m-am indragostit pana peste cap de ea. Habar n-am ce sa mai fac, m-am bagat si eu in vorba cu ea fix cand ii place de alt tip. Ea trece in clasa a 7-a, eu in a 8-a. Ei ii place de unul de clasa a 12-a. Nu i-am spus inca ca o plac, dar mereu stau cu ea pana la ora 2, 3 noaptea si vorbesc cu ea, ii povestesc amintiri de cand eram in relatie si ii place, dar sunt sigur ca daca ii spun ca o plac o sa spuna ca ma crede doar un prieten sau chestii de genul. Ea il place pe acel baiat de 2-3 luni, si mi-a spus ca acum il place si mai tare. Sentimentul lor e reciproc, dar nu se pun intr-o relatie thinking Nu am mai simtit niciodata sentimentul asta pentru cineva, ea e fata speciala, mereu mi-a atras atentia si mereu incerc sa vorbesc cat mai mult cu ea, sa gasesc subiecte si mor cand imi amintesc ca ii place de altcineva... Nici nu stiu ce sa mai fac, vreau sa o iubesc, nu "plac", pana se intampla ceva intre ei doi, si eu sa ii fiu alaturi la greu si sa vada ca am fost pentru ea alaturi in fiecare moment, si sa isi aminteasca ca am fost impreuna, si ca m-am purtat cu ea cum trebuie. In clasa a 8-a am trecut prin experienta asta de mai multe ori decat au trecut unii de clasa a 12-a, si stiu cum e. Niste pareri, va rog frumos?

Răspuns Câştigător
| stark47 a răspuns:

Asta e doar o faza, imi aduc aminte si clasa a 8 si a 12.
in a 8 toate fetele erau innebunite dupa baieti de liceu.
erau mai stilati mai inteligenti, mai maturi erau exact ce credeau ele ca isi doresc de la un baiat.
si imi aduc aminte si de clasa a 12 cand in fiecare zi primeam cate un add p facebook sau sms de la fete de a 8 a 9.
nu am raspuns la nici unul pentru ca stiam ca astea sunt doar fazele adolescentine si ca astea sunt mereu trecatoare.asa ca te sfatui si pe tine, asteapta, sunt trecatoare, tu incearca sa ramai acolo in radarul ei ca atunci cand intr-adevar ii va trece sa fii "urmatorul la rand"

2 răspunsuri:
| bogz a răspuns:

Las-o in pace, gaseste-ti alta nu trai din amintiri.

| Hakuouki a răspuns:

Amintirile sunt frumoase si ne fac sa zambim, dar sunt doar amintiri, deci trecut, deci nu vor revenii, daca va fi sa fii cu aceasta fata, atunci va veti crea amintiri noi impreuna, desi mie imi pare genul de pustoaica moderna (tar** de mica) pe care o va face usor tipul ala mare si o va duce in pat, iar apoi tu vei pica, i-ai fost mereu alaturi si ala-si baga stii tu, in iubirea ta, incearca sa treci peste si lasa trecutul in urma, e clar ca fata nu te merita.