| anamaria0974 a întrebat:

Buna TPU imi place de un baiat de la alta clasa de multe ori vreau sa vorbesc cu el dar nu pot parca ceva ma retine as vrea sa-i spun ca il plac dar nu reusesc in primul rand nu stiu cum va reactiona si mie teama sa nu ma refuze nu prea i-am dat de inteles ca imi place de el pentru ca nu vrea sa ii par ca sunt obsedata si mai ales nu vreau sal stresez dar imi place mult de el si vreau sa ma combin cu el dar nu stiuy cum sa fac app el e cam timid si nu prea votbim de fapt nu prea avem ce sa vorbim pentru ca il cunosc de foarte putin timp va rog ajutati-ma cum sa-i dau de inteles ca imi place de el fara sa par obsedata si cum sa fac sa ii spun ca il plac el i-a spus unei prietene care este in clasa cu el ca are prietena dar nu prea cred asta va rog fara raspunsuri stupide multumesc

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Cere-i un id,un fb si/sau fa in asa fel incat sa i le dai pe-ale tale!
O sa aveti ocazia sa vorbiti mai mult si sa va cunoasteti mai bine,fara sa va izbiti de timiditatea voastra caracteristica.
Si,incet,incet, va veti simti mai familiari unul cu celalalt, mai apropiati si veti ajunge sa va doriti sa va apropiati si live!
Bafta!happy

| anamaria0974 explică (pentru greece12):

Ok ii cer id-ul dar problema e ce sa-l intreb? pentru ca nu prea stiu nimic despre el decat ce mai vorbim din cand in cand la scoala si ce imi mai spune o prietena care este in clasa cu el atattt crying

| greece12 a răspuns (pentru anamaria0974):

Ei si tu!
Ce faci,ce-aveti maine,ti-ai facut la mate,ce asculti acum,trimite-mi si mie,aseara am vazut filmul cutare,ce comedii iti plac,ce zodie esti,bancuri cu radio erevan,ORICE!
Fii simpatica si curajoasa,n-ai imaginatie?
Si, in afara de asta, te va intreba si el diverse!
Bafta!

| anamaria0974 explică (pentru greece12):

Mersi mult sfatul tau imi va fi de mare ajutor :*

| greece12 a răspuns (pentru anamaria0974):

Nu te teme, volubila si vesela, sa vezi succes pe capul tau!
Astept noutati!happy
Curaj!

7 răspunsuri:
| amoramor a răspuns:

Oricum i-ai spune, exclude varianta unei scrisori, asta daca nu vrei sa o citeasca de 10 ori ca sa inteleaga ceva si sa se confrunte, ca si noi, cu foarte multe greseli gramaticalewinking!

| Prapacea a răspuns:

Ce legătura are acel ceva care nu te lasă să parchezi cu băiatul? rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

| Diia_Cetinăă_1990 a răspuns:

Dragă Georgiana, spune-i adevărul! E cea mai bună cale!