| io_8183 a întrebat:

Imi place de o fata pe care nu stiu cum sa fac sa o "cuceresc" sa spunem asa! O cunosc de foarte mult timp si mereu mi-a atras atentia. As vrea sa fim impreuna. Ceea ce e neobisnuit este ca atunci cand suntem singuri nu pot vb cu ea despre o relatie, vorbim cu totul despre alte chestii. Este mai mare cu un an ca mine, nu-i plac "vrajelile", fara fite chestii. Pana acum eu am mai avut relatii dar la ea nu stiu ce se intampla de nu am curaj, de ce nu pot sa ii spun! Eu cred ca am aratat ca o plac (o luam in brate seara, o invitam la mine, ma purtam frumos cu ea) si nu ma refuza (asta o fi ca ne cunostem de atata timp) dar eu nu stiu sigur daca si ea ma place! Un sfat ce sa fac? app o sa plec la mare sa ii iau un cadou? dar daca il considera ca pe un cadou intre amici?

Răspuns Câştigător
| DeemHC a răspuns:

Pai.fetelor le place ca baietii sa faca primul pas.adica ei sa arate.nu e prea bine cand o fata spune.e chiar nasol de fapt.eu zic sa ii arati ca o placi.sa o inviti mai des la intalniri.si la momentul potrivit sa vorbesti cu ea. oricum daca ii place de tine, iti vei da seama pentru. ca de obicei fetele se indragostesc mai repede si n`ai cum sa nu realizezi asta.ai putea sa te intalnesti cu ea inainte sa pleci.si sa-i zici ca iti va lipsi.chestii dragute in general.eu iti urez multa bafta. happy

2 răspunsuri:
| Clarity a răspuns:

Poi ii iei un cadou ca si pentru cineva la care tii foarte mult, gandeste-te ce ii place, ce ar vrea sa aiba si il cumperi. Ii spui ca te-ai gandit foarte mult la ea cat timp ai fost la mare, poate se prinde tongue. Poti sa ii dai un mesaj daca nu poti sa ii spui in fata, gen Nu pot sa nu ma gandesc la tine tongue asta inainte sa pleci tongue

| fotomatic a răspuns:

Cauta o fotografie cu voi doi si fa-i ceva personalizat: o cana sau o perna. O vei da pe spate cu siguranta. Uita-te pe aici: www.epersonalizari.ro