| io_8183 a întrebat:

Imi place de o fata pe care nu stiu cum sa fac sa o "cuceresc" sa spunem asa! O cunosc de foarte mult timp si mereu mi-a atras atentia. As vrea sa fim impreuna. Ceea ce e neobisnuit este ca atunci cand suntem singuri nu pot vb cu ea despre o relatie, vorbim cu totul despre alte chestii. Este mai mare cu un an ca mine, nu-i plac "vrajelile", fara fite chestii. Pana acum eu am mai avut relatii dar la ea nu stiu ce se intampla de nu am curaj, de ce nu pot sa ii spun! Eu cred ca am aratat ca o plac (o luam in brate seara, o invitam la mine, ma purtam frumos cu ea) si nu ma refuza (asta o fi ca ne cunostem de atata timp) dar eu nu stiu sigur daca si ea ma place! Un sfat ce sa fac? app o sa plec la mare sa ii iau un cadou? dar daca il considera ca pe un cadou intre amici?

3 răspunsuri:
| MâţaD a răspuns:

Daca tot ai zis ca nu ii plac "Vrajelile", spune-i ca tii foarte mult la ea, pentru ca ea sa stie acest lucru.Restul va veni de la sine.Se poate si sa te refuze, insa exista posibilitatea de a accepta.Insa nu vei stii daca nu vei incerca.Si da, e o idee buna sa ii iei un cadou, si i-l dai in momentul in care ii spui "adevarul".

| AFR81 a răspuns:

O data si o data trebuie sa'i spui.Referitor la cadou ar trebui sa'i iei ceva, o bratara cu scoici, ceva de la mare.In fine, sper ca te'am ajutat cat de cat, e o ora tarzie asa ca nu am cuvintele la mine ca sa zic asalaughing.De aia am exprimarea defectoasa

| ioana_4313 a răspuns:

Da,iai un cadou. si nu stiu,incearca cu "glumite" daca intelegi. mie un prieten ma lua la fel,eram de fapt bf dar el ma placea si ma lua cu glumite gen "stii ca te iubesc" si ii ziceam la fel si o data m-a intrebat "daca ar fi pe bune, ai vrea sa fi cu mine? sincer, fara caterinca" si i-am raspuns si asa am avut o rolatie cu el. incearca cu asta.