| andreiutzata a întrebat:

Imi place de un baiat de la mine din scoala de cateva luni si le-am spus si prietenelor mele. Una din ele s-a dus a vorbit cu el si el a zis ca nu ma place! O alta prietena de-a mea mi-a zis sa n-o cred pe fata care s-a dus la acel baiat pentru ca ea il place si ma poate minti! va rog ajutati-ma nu stiu ce sa cred!

Răspuns Câştigător
| YukyTsukiyomi a răspuns:

Pai nu ar fi mai bine sa-l intr pe baiat c crede despre tine? eu asa as proceda (pentru nu poti avea incredre in toate prietenele tale) oricum... i-al deoparte dupa scoala si intr ce fel de fete ii plac?(daca o sa te placa o sa te descrie pe tine) u fi atenta la ceea ce zice si dupa intreaba-l daca te place si daca spune da spune-i si u ce simti pentru elwinkingbig hug sper ca te-a, ajutat daca mai vrei sa ma intr ceva da-mi un mesaj si iti dai id meu sa vbim big grin funda?

8 răspunsuri:
| paynehunter a răspuns:

Baiatul nu poate sa zica direct ca te place sau nu, poate e un pic emotionat, depinde daca a rosit cand l-a intrebat, daca vrei sa vezi daca te place sau nu, du-te si vb cu el despre un lucru anume, de exemplu despre scoala si vezi cun vb, daca vb grabit si e si putin rosu la fata, inseamna ca simte ceva pentu tine, daca vorbeste cu tine ca si cu colegul lui de banca in timpul orei, atunci probabil ca te vede doar ca pe o prietena

| ghineanamaria a răspuns:

Nu ar trebui sa crezi tot ce iti spun prietenele tale. Pot fi foarte geloase caci asa am patit si eu. I-am spus celei mai bune prietene a mea pe cine plac si nu dupa mult timp,, prietena mea" era deja cu acel baiat. App ar trebui sa ii observi comportamentul baiatului:sa vezi daca te baga in seama, daca iti face complimente, se uita pe furis la tine, vb frumos cu tine, se poarta frumos cu tine.Si in plus intreaba-l sau incearca sa afli de la el daca te place. :d

| BeYourOwnMaster a răspuns:

Cel mai simplu e sa te duci u sa vb cu el.Asa se va lamuri totul. Spune-i ca ai auzit ca o prietena s-a dus si a vb cu el si i-a spus ca nu te place.Il intrebi daca este adevarat si daca va zice ca e adevarat ca nu te place incerci sa-l uiti, dar in cazul in care zice ca si el te place poate o sa ajungeti sa fiti impreuna:*:*Bafta. Fundita?love strucklove struck

| madasuk a răspuns:

Du-te direct la el si cerei parerea despre tine! probabil ca el te place, dar nu are curajul sa iti spuna asta! fa tu primul pas si cine stie... poate ai sansewinking. sper sa folosesti sfatul, eu asta am facut si am avut noroc!winking

| stress9 a răspuns:

Mergi la el si vezi ce poti rezolva... :* >big grin

| NCL a răspuns:

Dc nu vb tu cu el?batting eyelashes adica nu sa vb. sa ii zambesti cand il vezi apoi faci rost de id lui si. vb cu el mai mult apoi il int daca te place happy poti sa il faci sa te placa pe parcursstraight face:*

| misss a răspuns:

Uite eu iti recomand sa te duci sa vorbesti tu cu elwinking
Nu e bine ca toate prietenele tale sa mearga la el si sa il intrebe daca te place.Fii directa intreaba'l daca te place si o sa aflii tu singura care dintre prietenele tale te'a mintsithappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este sa te duci personal la el sa il intrebi.