| Dontforgettosmile a întrebat:

Imi place de un baiat din clasa mea si el are un comportament orecum ciudat cu mine. Cand suntem singuri e dragut cu mine si suntem ca fratii, cand sunt colegii prin preajma ii e rusine sa-mi vorbeasca si ma ocoleste, altadata il vad des prin locurile prin care umblu, imi "imprumuta" unele gesturi specifice mie (limbaj, comportament), iar odata cand era sa ne certam (nu ne certam mai deloc) eu am vorbit mai urat cu el (proasta de mine), si el era pe punctul sa-mi reproseze la fel dar brusc s-a blocat si a rasuflat usor si s-a terminat cu bine.
Iar astazi eu si niste prietene am adus la scoala o minge mica sa ne jucam cu ea, dar cand a aflat de ea, la cea mai mica greseala a noastra a luat-o si n-a vrut s-o dea inapoi. Eu am vrut-o inapoi si tot alergam dupa ea (faceam pe suparata dar imi placea de fapt) si tot saream pe el si strageam de minge s-o dea, el zambea si numa n-o dadea, si eu zambeam catre el, apoi pasa la prietenii lui enervanti si prietenele mele ma ajutau, iar eu ramaneam cu el, tot radeam si ne uitam unul la celalalt ca la poarta noua. Si ma tachineaza des punandu-mi drept porecle numele unor dive celebre, si cand are ocazia, n-o rateaza sa ma tachineze cu ceva. Mai sunt si alte semne marunte cum ca m-ar placea, dar nu mentionez acum.
Intrebarea, dupa aceasta lunga poveste este, ma place oare?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Te place, desigur.

| UnBaiat439 a răspuns:

Sincer...cam asta e comportamentul baietilor rebeli. Asa fac si eu cu colegele si cu toate acestea nu imi place de nici una. Dar incercarea moarte n-are nevoie. Spune`i direct : Imi place de tine... esti de gasca(si daca vrei) si as vrea sa fim mai mult decat amici. Si gata. De asigur ca daca n-are nevoie prietena raspunsul va fi DA.