| TakahashiHiroshi a întrebat:

Imi place de un baiat,iar eu sunt tot baiat,suntem prieteni si m-am gandit sa-i dau un mesaj dragut de dragoste si sa vad cum reactioneaza,iar daca reactioneaza urat ii spun ca e greseala, e o idee buna?

8 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Nu e bine. O sa creada ca e o gluma. Tu cum ai reactiona la asa ceva in locul lui? Mai intai trebuie sa afli ce orientari are.

| Kaℓi a răspuns:

O sa pierzi un prieten.

| RAY a răspuns:

Da e ok, sper ca nu sunt eu baiatul ala, zi-mi ce simti pentru baiatul ala?

| WaterDrop a răspuns:

Aaa, kappa. Dar nu mai bine incerci doar sa-i bati un apropo in loc de o declaratie directa? Posibil sa il sperii cam tare si sa-l pierzi de tot.Asa o mai poti intoarce daca reactioneaza urat.

| BadAngel3 a răspuns:

Ar fi o idee buna, dar trebuie sa ne gandim si la altceva inainte.
1.El nu este gay, nu? Lui ii plac fetele. Atunci toata chestia asta ar deveni ciudata si l-ai pierde.
2.Ar putea crede ca-l iei la misto. Ca vrei doar sa razi de el.
3. S-ar putea sa-si dea seama ca de fapt nu e o gluma si mesajul ala era predestinat lui, nu altcuiva.

Eu spun ca daca el nu e gay, atunci sa nu actionezi, pentru ca ai sa-l pierzi. Stiu, nu poti fii doar prieten cu cel pe care-l iubesti, dar timpul trece si ai sa vezi ca din ce in ce o sa apara plictiseala si nu o sa mai simti la fel.

| AGreatMan a răspuns:

Da,e ok.Dar totusi, cati ani ai? Ti se pare neaparat normal sa te dai la cineva care nu are aceleasi orientari sexuale cu tine?(sau are?)

| miru_9957 a răspuns:

E o idee destul de ok(la care m-am gandit si eu de mai multe ori)
Dar cand ii spui ca e greseala, ar trebui sa fii credibil, pentru ca altfel va avea suspiciuni
Totusi, sper sa reactioneze bine.Succes

| Rienutza1 a răspuns:

Pff...cred ca ar fi cat decat ok.dar parerea mea ar trebui sa deschizi ochii sunt multe fete pe lume...deaia sunt fetele..eh...pff fiecare cu parerea lui dar oricum e okk ideea