| eusicumine98 a întrebat:

AM nevoie de un sfat. La scoala, in saptamana altfel, marti am avut o activitate unde a venit cineva care a fost in japonia si ne-a povestit mai multe desprea acea tara. Nu asta conteaza big grin. Ideea este ca am stat langa un baiat tare dragut, cu un an mai mare ca mine, el fiind in a opta. Nu am vorbit nimic cu el doar ca auzeam tot ce vorbea el cu un coleg de al meu si parea de treaba. A doua zi, dimineata a trebuit sa merg cu o colega pana la un magazin si o asteptam in fata blocului ei iar el a trecut pe acolo cu o colega de a lui care din cate stiu ii este si verisoare, si m'a salutat ceva gen "salut fata (nu stiu cum)", sau ceva asemanator, nu am inteles prea bine. Peste cam o ora am avut o activitate cu scoala, ceva sportiv iar eu tineam galerie cu cateva colege. s-au facut cate doua echipe la tresaul franghiei iar el a fost in unda din ele doar ca a pierdut iar cand a mers din nou la galerie, iar cand a trecut pe langa mine ma uitam insistent la el iar cand a ajuns aproape in spatele meu s-a uitat si el la mine. Dupa cateva minute el statea cu colegii lui un pic mai incolo de mine si eu ma tot uitat insistent la el cam din 2 in 2 min si de cateva ori se uita si el la fel de insistent la mine. Dupa care am plecat inapoi la scoala iar de atuncea nu l'am mai vazut decat o data dar de la departare. Nu zic ca il plac dar, daca ar fi asa, ce ar trebui sa fac?
Eu ma gandeam sa ma uit in continuare, atunci cand il vad, sa ma uit insistent la el si asa sperand ca o sa o faca si el la fel si ca o sa ajungem sa vorbim si asa dar tinand cont ca vine vacanta nu prea merge thinking O prietena de-a mea a zis ca daca vreau pot sa intru pe id-ul ei si sa vb cu un baiat care este in clasa cu el si sa il intreb daca baiatul ala place pe cineva sau daca este cu cineva sau asa ceva, dar nu stiu daca sa o fac.
Dati-mi si voi ceva sfaturi utile va rog puppy dog eyes.
Multumesc pentru rabdare.

6 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

O gaina zareste un cocos foaaaarte aratos, si imediat ii pica cu tronc.Numai ca nu stia cum sa faca sa-l cucereasca:
"Daca ma duc direct la el, o sa creada ca sunt c***a.
Daca nu ma duc deloc...il pierd.Asa ca, mai bine trec pe langa el, ma fac si eu ca ma impiedic, si cad".
E un banc foarte vechi, dar sper ca ai prins ideea:putina tactica feminina, nu strica.

| FrumoazaD a răspuns:

Eu cred ca daca iti place de el ar trebui sa intri pe id-ul prietenei tale.Pacat ca vine vacanta dar sa stii ca dupa ce incepi sa vorbesti cu el ar fi mai bine sa nu te mai uiti asa insistent la el daca te place si el va vorbi oricum si am abservat ca baietilor le place indiferenta si nu le place sa fie agatati.

| katalen a răspuns (pentru FrumoazaD):

Depinde de baiat, iubirehappy eu nu cred ca ea ar trebui sa intre pe id-ul prietenei ei. Cred ca ar trebui sa o roage pe fata asta sa-l intrebe pe colegul ei de clasa daca baiatul respectiv (de care ii place Zameeesteee-ei ) are prietena sau daca are vreo fata de care ii place. Apoi, ca sa stii si tu, ea este mai mica ca elhappy deci, nu se poate baza pe "indiferenta" cum spui tu

| FrumoazaD a răspuns (pentru katalen):

Katalen sa stii ca nu conteaza baiatul, am observat ca si tipii de clasa a7a se bazeaza pe indiferenta. Daca umbli dupa el nu-i pasa, insa nu ii spun sa nu-l bage in seama, ci doar sa nu fie foarte insistenta.Un "buna! ce faci" e suficient... daca o place va continua el

| FrumoazaD a răspuns:

Uite ce este katalen majoritatea baietilor imi spun cand bag un baiat in seama sa fiu mai indiferenta pentru ca baietilor le place sa bage ei fetele in seama nu sa fie ei bagati, vor sa fie "barbati".Cu cat bagi un baiat mai mult in seama cu atat este mai indiferent iti spun eu...rar gasesti un baiat care sa nu fie asa. Daca ii bagi mai putin in seama o sa umble dupa tine in limba daca te place.Ralluu20 daca ii este "frica" inseamna ca nu o place cu adevaratwinkingiti spun eu

| Ralluu20 a răspuns:

Eu zic ca iti place de el..si cred ca ar trebui sa il bagi si tu in seama adica sa ii dau un "Buna!" pe drum...si poate el te place si ii este "frica" ca tu nu il placi...incearca