| AAlinaaa a întrebat:

Vreau si eu un sfat in legatura cu un baiat.
Noi vorbeam mult inainte si ne vorbeam frumos,si eram prieteni buni,suntem din acelasi liceu.Intr-o zi am hotarat sa iesim la un suc.M-a condus la scara si ne-am sarutat,nu stiu cum si de ce . Ideea e ca dupa aceasta intamplare am avut o discutie cu "trebuie sa ramanem doar prieteni buni" si timp de cateva saptamani bune nu am mai vorbit desi el a zis ca ramanem prieteni buni , iar eu stiu ca prietenii buni vorbesc zilnic.Oricum am de la un timp iar am inceput sa vorbim si am un deja-vu.
Daca o sa vrea sa iesim din nou eu zic sa iesim dar sa nu se mai intample partea cu sarutul. Voi ce credeti?Vreau niste sfaturi/pareri. Multumesc si sper ca nu v-am plictisit am scris cam mult

3 răspunsuri:
| BAIATUL a răspuns:

Pai vezi si tu poate cand te-ai sarutat cu baiatul ala ti-a palcut de el si te-ai simtit bine fiindca nu te obliga nimenis ail saruti chiar daca te conduce acasa, ar trebui sa stai si sa te gandesti ce vei face pe parcurs daca iti place de el sau sarutul acela a fost doar asa din senin.

| pisicutablue a răspuns:

Tu crezi ca sarutul a fost o greseala?
daca nu-l placi e mai bine sa fiti prieteni buni nu se merita sa sticati o prietenie de dragul catorva zile impreuna
sper sa nu ti se para un sfat ciudat dar daca sunteti prieteni buni chestiile astea ar trebui sa le vorbesti cu el
convingete pe tine ca poti fi prietena cu el sau vrei mai mult
nimic nu e mai important decat dialogul intr-o relatie poate sa simtit confuz, poate te place daca te place o sa fie greu, mai bine zis imposibil sa fiti prieteni
deci afla daca te place si gandeste-te ce simti tu pentru el.
sper ca intelegi ce tiam scris sunt putin somnoroasa miau big grin

| LALABENDTABI a răspuns:

Pai ar fi bine sa zici da si fara sa spui nu sarutului pentru ca mai bine ar fisa fi iubita sa pentru ca te cunoaste si e mai sigur