| MirabelaIoana a întrebat:

Imi place de un baiat si nu stiu sa sarut. Help!

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Trebuie doar sa te lasi dusa de val.In primul rand incearca sa gasesti un loc placut, linistit, unde sa te simti bine atat tu cat si compania ta.
Ai grija ca respiratia ta sa fie "proaspata", cu siguranta nimeni nu-si doreste un partener a carui gura sa miroasa.
Dupa ce v-ati asezat comod, apropie-te de partener/a si saruta-i pentru inceput doar buzele. Exerseaza si adopta diverse miscari. E bine sa nu fii incordata, lasa-te purtat de val si construiti sarutul impreuna. Aveti in schimb grija ca pozitia capului sa fie optima, astfel incat sa nu va loviti fiecare de nasul celuilalt.
Suge usor buzele partenerului, poti trece cand la buza superioara, cand la cea inferioara. Odata ce te-ai obisnuit cu miscarea, poti deschide incet gura si poti scoate usor limba. Ai grija sa nu faci asta brusc.
Atingeti-va usor limbile printr-o miscare blanda, nu apasa si nici nu cauta prin gura partenerului. Scoate usor limba dar nu inchide gura decat putin, dupa care, poti repeta scena de dinainte.
Sper sa te ajute https://www.youtube.com/watch?v=tCITaAyJR9Y&feature=player_embedded

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toate la timpul lor!

| Stefanismyname a răspuns:

Totul vine de la sine, el o sa faca primul pas...
Nu ai de ce sa ti fie frica, o sa inveti, oricum primul sarut o sa fie usor, bafta multa!

| Maria1211 a răspuns:

Nici eu nu stiu, si mie imi place de un baiat

| XNicooxp a răspuns:

Păi dacă nu ști tu el poate va ști. Lasă-te condusă de el doar. Câți ani ai?