| SomethingStrange a întrebat:

Sall! vreau si eu niste statusuri pentru situatia mea: imi place de un baiat mai mare, putin golan, si el ma place dar nu actioneaza,nici sarut, iesim amandoi dar nimic...help me!

4 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Mie astea îmi plac cel mai mult big grin

Nu te-au putut scoate din inima mea caci acolo vei ramane mereu!

Dragostea se naste din priviri, creste pe buze si moare in lacrimi!

Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata.

Unii oameni cred gresit ca opusul dragostei este ura, cand de fapt este
indiferenta.

Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma…esti IUBIREA! ( Statusuri de dragoste )

Distanta ne desparte si totusi ne apropie…raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau…

O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor … si s-a prefacut intr-un vis de-amor …

Ficare zi fara tine … e ca luna fara soare

Daca as spune ca te plac, te-as minti … te iubesc cu toata persoana mea!

Viata mea iti apartine … dragostea ce ti-o port e mai puternica decat orice, iar tu … tu esti printesa/printul meu din vis.

Dragostea e ca un fulg de nea … coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste...

Te iubesc … te iubesc … te iubesc … atat, fara alte cuvinte!

Iubirea este o stofa a naturii, brodata de imaginatie…

Chiar nu vad cum ar fi o noapte fara zi … chiar nu-mi imaginez cum as fi eu fara tine!

| CoCa8coLa a răspuns:

Nu cred că statusurile te vor ajuta....acționează. Eu zic că ar fi bine să te joci puți cu el, să nu-i răspunzi imediat la mesaje, să-i spui că ești ocupată vreo 2 zile și că nu puteți ieși; dese ori indiferența atrage, așa că încearcă să te comporți un pic mai rece.
Dacă nu ieșiți câteva zile, mai târziu când vă vedeți poți să-i spui că ți-a fost dor....de glumile/ zâmbetul/ îmbrățișările lui (ce are el mai specific) și poate îți spune și el că i-a fost dor și se aprinde puțin focul dintre voiwinking

| SomethingStrange explică (pentru CoCa8coLa):

Nu cred... daca nu ii raspunzi o zi, a 2-a nu te mai sunalaughing

| CoCa8coLa a răspuns (pentru SomethingStrange):

La mine funcționează mereu, dar desigur că oamenii sunt diferiți.