| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un coleg - Madalin. I-am spus pe messenger si mi-a raspuns "lol". La scoala s-a comportat ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Apoi i-am spus pe messenger ca a fost o pedeapsa la pool si el m-a intrebat daca il cred prost si eu i-am zis ca nu si ca nu poate sa imi placa de un baiat care isi bate joc de mine, la care el mi-a raspuns ca doar glumeste si eu o iau prea in serios.La scoala se comporta putin ciudat, imi pune piedica, de 1 martie am avut si o prajitura si m-a murdarit de tort. Daca trimit massuri pe messenger de genul "ce parere ai despre mine" nu raspunde, dar imi raspunde daca il intreb de ceva teme sau legat de scoala.Se mai uita la mine in ore, si cand ma intorc spre el si ii zambesc, se uita brusc in alta parte. A oferit martisoare tuturor colegelor, dar mie nu mi-a dat nimic. nu stiu ce sa mai cred. I-am spus ca ii luasem si un cadou pentru 1 martie (un maimutoi de plus, un motan, ca si porecla lui). A inceput sa zambeasca.

Credeti ca ma place :-s?

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu cred. Probabil cateodata se plictiseste si isi aminteste ca are o fata de care poate sa isi bata joc oricand. Nu iti fa sperante prea mari.

| TitiDrLove a răspuns:

Eu zic ca nu te place din moment ce te respinge... avand in vedere ca ai zis ca a dat martisoare colegelor - pretind ca nu e un tip timid sa zic. si ar fi vorbit cu tine, ba chiar va intelegeati mai bine daca nu primeai raspuns fiindca statea pe ganduri...
te respinge. poate esti prea sufocanta pentru el. nu mai insista big hug impaca-te cu ideea. eu sunt in aceeasi situatie cu o colega insa nu prea mai vorbesc de ceva timp cu ea mare lucru si cred ca e mai bine.nu vreau sa par un sufocant laughing nu mai insist.am inteles.chiar de am suferit mult timp

| anonim24 a răspuns:

Eu cred ca te evita, si tu te tii scai de el.Baietilor nu le plac fetele care se tin dupa ei.Nu cred ca te place.

| blondy_6656 a răspuns:

Nu fiti mai rautaciosi...
Ma poate ca baiatul chiar te placee...
dar nu stie cum sa ti`o spunahappy
Dar tu ar trebui sa il intrebi...
si face astea din glumasmug

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. cat timp se comporta urat cu tine, nu. dar nu ar trebui sa asculti de noi, mai bine il intrebi personal. dar nu pe mess, ci in fata, privindu-l in ochi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, ce sa zic am fost si eu in situatia asta...nu stiu ce sa zic nu cred ca un baiat daca ii spui ca il placi ar face ceva sa te raneasca. cel potin nu un baiat cu capul pe umeri...thinking

du-te la el si spune-i: "Priveste-ma in ochii si zi-mi ca nu simti nimic pentru mine. atunci o sa afli...tongue"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine ai posta si o poza cu fata ta, asa te-as putea ajuta happy