| eueueu123 a întrebat:

Hey! sper sa cititi tot si sa imi raspundeti la intrebare! imi place mult de tot un baiat din clasa cu mine [sunt intr'a 9a, si suntem colegi tocmai dintr'a 5a] dar acum imi place de el! vorbim mult pe mess, la scoala ma baga in seama, insa el sta si cu o alta fata, doar ca ei sunt ca fratii intr'un fel, adica ei sunt de mult timp asa, nu au fost niciodata impreuna si nici nu vor fi sigur! deci eu vorbesc cu el ff mult glumim, se baga in seama cu mine, ma deranjeaza faptul ca se uita mereu la fundu meu, insa imi place cand se uita fix in ochii mei si la buze! e super de treaba, ne intelegem foarte bine, nu am avut nici un conflict! insa, nu stiu cum si cand sa ii spun ca il plac! adica nici nu stiu daca sa ii spun! ma gandesc continuu la el! tin mult la el! dar nici nu stiu daca sa ii spun ca il plac! ma gandesc ca poate va fi o respingere din partea lui totusi! si nici nu as pune pe altcineva sa ii spuna, e prea copilaros totusi, mai ales la varsta asta! totusi daca ii spun, daca ma va respinge, mie imi place mult sa pierd timpul cu el... dar daca o sa ii zic asta, ma tem ca nu voi mai putea face asta, sau poate vom fi mai mult decat amici! e vorba de totul sau nimic! si cand vad ca sta cu aia, imi vine sa ma duc la el si sa ii spun ca il plac, sa il iau de gat si sa il sarut odata! laughing dar v'am mai repetat faza cu respingerea... nu stiu! ce e de facut?
nu vreau raspunsuri gen: fii tu insati! spune'i direct si ce va fi va fi! pentru ca nu vreau sa il pierd nici ca si amic happy
Multumesc! astept raspunsuri, dau funda si vot!