| pancake_4521 a întrebat:

Imi place extrem de mult de un tip, iar el ma place de asemenea.am 15 ani si nu am avut pana acum un prieten, adica, sunt varza la capitolul asta, experienta 0.si ma tot intreaba daca vreau sa iesim dar cand ma gandesc la el incep sa tremur si chiar imi e tare rusine sa ma intalnesc cu el, poate nu o sa i placa faptul ca sunt scunda, sau prea slaba, nu stiu...mama mea spune ca sunt mult prea timida si e adevarat, dar ce pot sa fac? mi ar placea sa ne intalnim in ciuda faptului ca imi e foarte frica si rusine

Răspuns Câştigător
| MissL a răspuns:

Toate au un inceput, trebuie sa se intample odata si prima ta intalnire, si primul baiat si asa mai departe...
Nu-ti mai face griji ca esti prea nu stiu cum, tu fi naturala, daca el vrea sa iasa cu tine insemna ca nu esti nici prea scunda si prea slaba nici prea nu stiu cum, esti perfecta pentru el daca iti cere sa iesiti. poate ma tarziu sa aveti o relatie, el te place asa cum esti, deci si tu ar trebui sa uiti de grijile astea, relaxeaza-te, si vorbeste cu el, nu fi timida, intreaba-l de scoala, de familie, de parintii, de pasiunile lui, de fotbal, masini, de filme, propune-i sa vedeti un film, vorbiti despre mancare, ce va place ce nu, spune-i sa vina la tine, ii faci o portie de clatite, mai stiu eu...
Sa vorbesti mereu, da aveti mereu un subiect, asta e baza unei relatii, comunicarea! daca ceva nu-ti place si iti sta pe suflet, ii spui, fa-i mai rar cate un compliment :iti place bluza lui sau mai stiu eu ce...
Tu fi doar tu! el trebuie sa te placa asa cum esti. Naturala si relaxeaza-te iti promit eu (si poti avea incredere) ca totul va iesit super.
Distractie la intalnireee! big hug bafta!:*

6 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Spui ca te place, iar apoi ca poate nu o sa-i placa faptul ca esti scunda sau prea slaba. Nu inteleg...va stiti de pe net si v-ati vazut doar in poze, sau cum? Daca te-a vazut in carne si oase si te-a invitat sa iesiti impreuna, nu trebuie sa iti mai faci probleme, te place asa cum esti. Si nu te mai agita atat, incearca sa iti stapanesti frica sau rusinea, pentru ca daca nu e vreun golan, nu o sa te muste si e foarte probabil ca si el sa fie la fel de emotionat ca tine...e normal, si tocmai aceasta stangacie si nesiguranta, dau frumusetea si farmecul unei intalniri amoroase adolescentine. happy

| Alleee18 a răspuns:

Ar trebui sa te gandesti bine ca daca nu actionezi acum s'ar putea sa ti'l 'fure' alta fata. Daca zici ca el te place, chiar nu ai motive de ingrijorare.Sigur te place asa cum esti si sigur pentru el esti frumoasa.
Trage aer in piept si arunca'te.Prima data va fi mai greu apoi crede'ma ca vei deveni 'dependenta'.
Multa bafta si crede'ma:va fi bine :*...

| Tedi_1921 a răspuns:

Pai v-ati mai vazut sau e prima data? daca zici ca el te place nu vad problema bea ceva inainte! joke i-ati inima in dinti si.sti ce ai de facut:*

| MaliceThemen a răspuns:

Hey!
Nu rata ocazia/sansa asta happy
Spune-i ca da, lasa macar putin emotiile la o parte chiar daca pentru tine, el este o persoana speciala si totusi tremuri putin.Si eu sunt de asemenea o persoana timida.Gandeste ca... esti o persoana stapana pe tine si te poti controla. Stai linistita ca toti am pornit de la 0 laughing Nimeni nu s-a nascut priceput in realtii senimentale si chestii, inveti din greselile tale happy
Incercare moarte n-are! Deci daca incerci nu ai nimic de pierdut, ai numai de castigat happy

| pancake_4521 explică:

Da, m-a mai vazut pe la scoala.

| Sarah_2707 a răspuns:

Daca tu chiar vrei sa va intalniti, si daca el te-a intrebat, nu refuza! Cine stie, poate chiar iti va placea! Nu trebuie sa ai nici un fel de experienta la capitolul acesta. Siii... faptul ca tu crezi ca esti prea slaba sau scunda, este doar in capul tau, crede'ma daca te place, nu va conta inaltimea. Doar tu trebuie sa inveti sa te apreciezi mai mult pentru cum esti. Nu trebuie sa iti pese ca esti slaba sau scunda, unii chiar ar vrea asta! papahappy