| anonim_4396 a întrebat:

Neata! Am si eu o problema sa o pot numai asa...deci vb cu un baiat de 2 luni pe mess si nu ne-am vazut niciodata...noi 2 stam aproape unul de celalat insa cand imi spune sa ne vedem la strand sau altundeva ...eu il aman...Deci problema mea ar fi ca eu sunt de felul meu mai timida si stiu ca cu timiditatea nu castigi nimic in viata...insa asa sunt eu... iar inca o chestie e ca eu ma sims complexata sa spun asa de cum arat...nu pot sa zic ca arat chiar asa de urat incat sa sperii ciorilelaughing insa eu sunt slaba .si asa am fost de cand ma stiu. .si daca ar fi sa ma intalnesc cu el mi-e frica sau nu stiu rusine...sa nu zica pe urma k nu ii place cum arat sad. El pe mess imi spune ca sunt frumoasa si ca vrea sa ne intalnim insa nu stiu daca sa ma intalnesc cu el caci imi e jena sa nu imi spuna ca nu ii place de minesadsadsadsad. Voi ce credeti ca ar trebui sa fac? Va multumesc mult :*

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Neata!big grin
Cristina, nu trebuie sa fi complexata numai pentru ca esti slaba. Un baiat care te iubeste te accepta, oricum ai fi.Ai o viata inainte si nu trebuie sa te lasi asa usorwinkingDaca el ti-a spus ca esti frumoasa, inseamna ca este adevaratlove struck
Nu rezolvi nimic daca stai in casa.Gandeste-te ca el te iubeste si ca il vei rani daca mereu amani intalnirile.
Multe fete isi doresc sa fie slabe.winkingNu trebuie sa iti fie teama sa iesi cu el.Esti o fata timida si de asta se intampla asakiss Trebuie sa ai curaj, sa ai vointa si vei reusi.
Data viitoare cand el iti v-a spune ca vrea sa te vada, NU trebuie sa mai refuziwinking
Eu iti doresc mult succes si ai grija de tine.kiss

20 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

@Kristina14. dar tu ai 14 anisori? si daca ai 14 ani, cam cate kile si cati metri inaltime ai vrea sa ai?
Daca ai mai multi anii sa stii ca aceste complexe o sa-ti aduca o stare nasoala de depresie si lipsa de comunicare socialá. Deja esti afectata de un lucru care nici macar nu poate fi considerat defect. Ia uite-te aici http://www.plusbellelatele.fr/......l-ita.jpg. ia zi. ti-a trecut? Si fata din poza este bolnava psihic nu fizic, se numeste ¨anorexie¨.
Hai iesi din casa si traieste-ti clipele de copilarie :-*

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Draga mea, niciodata nu trebuie sa-ti fie rusine de cum arati, fiecare om e unic in felul sau, daca tu esti in poza sa stii ca esti foarte frumusica.Eu ma chinui de ani de zile sa slabesc si am reusit dar nu cat voiam. Fiica mea are la 29 de ani. inaltimea de 1, 65 si greutatea intre 49 -51 kg, e casatorita de 6 ani si nu e complexata de felul cum arata. Nu greutatea conteaza ci increderea in tine, invinge timiditatea ai doar 14 ani, curaj draga mea si mult succes, astept sa -mi dai si alte vesti despre tine eventual in privat. Bafta!

cami
| cami a răspuns:

Aha,,,, deci asahee hee. Auzi cristina, eu cred ca vrei sa te lauzi cum arati. destul de bine...

| Antrax a răspuns:

Odata si odata trebuie sa te intalneshty cu el pentru ca pe mess nu rezolvi nimic. Eu zic sa nu-ti pierzi timpul cu cat ma repede cu atat mai bine. Chiar daca nu o sa-i placa cum arati nu o sa pierzi nimic pentru ca mai sunt alti baieti.

| JustMeFlory a răspuns:

Pai si ai de gand toata viata sa stai complexata si sa te inchizi in tine? Nu e bine deloc! De timiditate vei scapa numai iesind in lume si cunoscand persoane noi. Daca el spune ca ii place de tine, de ce sa nu il crezi? Crezi ca daca nu imi mai placea mai statea 2 luni la discutii cu tine? Trebuie sa ai incredere in tine, si sa vezi si partile bune! Pana la urma esti o fata normala! Ai 2 maini, 2 picioare...happy
Daca te place. te place asa cum esti tu!happy
Succes!

luciana
| luciana a răspuns:

Esti timida draga mea ...Trebuie sa ai mai multa incredere in tine... Chiar de ai fi si mai putin frumoasa, tot nu ar trebui sa te subapreciezi atat : sa te iubesti mai mult, sa fi mai spontana in gandire si sa ai o mai buna parere despre tine... Daca ai zis ca esti slaba, asta nu e un inconveninent, din contra ai toate sansele sa fi pe placul celui ce ar dori sa te intalneasca, insa, sa nu intri in apa de strand,- la noi atata de murdara - ca te poti priocopsi cu cine stie ce boli de piele, Capul sus, si mergi la intalnire. Vei avea multe subiecte de dezbatut si ai sa constati singura, ca ti-ai invins teama de a cunoaste pe acel baiat si ca vei veni cu alte pareri si impresii. Mult curaj si astept sa imi scrii cum a fost ...Lucien.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Neata, du-te e sansa ta, daca pe mess tot spune asta poate ca e chiar adevarat, daca el va zice asta da-i replica, ori ce fata e putin timida dar accepta sa te intalnesti cu el si totusi mai bine slab decat gras! Mult Succeshappy

| Dara a răspuns:

Kristina draga mea, eu cred ca iti faci probleme degeaba. Te inteleg perfect pentru ca toata adolescenta mi-a fost marcata de faptul ca eram prea slaba. In realitate ma lasam influientata de cei din jur si de "prietenele" invidioase. Eu am gresit fiind timida si ma gandesc, ca aceeasi greseala o faci si tu acum. Nu conteaza ca esti putin mai slabuta, du-te la intalnire. De unde stii ca baiatul respectiv nu te va place? Poate prefera fetele mai slabe si va fi innebunit dupa tine. Sau vei descoperi ca nu-ti place tie de el, de ce nu gandesti asa? Nu e cazul sa fii pesimista si asa jenata de felul in care arati. Peste vreo 15 ani ai sa-ti doresti sa fii mai slaba!
Nu mai fi timida, nu te mai gandi ca esti prea slaba (doar nu cantaresti cat un copil de 5 ani!). Uita-te in oglinda cu atentie si ai sa descoperi ca ESTI FRUMOASA! Succes!

| SilverEyes a răspuns:

Pai parerea mea este ca ar trebui sa te intalnesti cu el. Cat despre faptul ca nu stiu cum arati scoateo din cap. Fiecare om are frumusetea lui. In tradevar, unii oameni nu au o frumusete prea mare exterioara dar atunci inseamna ca au o frumusete splendida interioara. Tu pe oricare ai aveao ar trebui sa fi mandra de tine. Iar daca el spune ca esti frumoasa cred ca ar trebui sa ai incredere. Concluzia e ca sa incerci sa fi mai sigura pe tine insuti si ca ar trebui sa te intalnesti cu el.

| gyanina a răspuns:

laughing) si eu am fost in situatia asta o datakiss... pai eu zic sa te intalnesti cu el si sa ai o atitudine suprema... adica sa fi imbracata frumos sa fi cat de cat aranjata... si sa nu ii arati din prima k il placi in cat sa te intimidezi si sa te pierzi... arata-i k esti stapana pe tine sti ce vrei, si daaca el a zis ca esti frumoasa,,,, daca tu erai in poze inseamna ca esti (frumoasa)hee heehappy... si inca ceva... big grin sa vb cu el sa nu fi tacuta nu-i arata ca esti timida incearca sa fi puternica...winking... si daca el no sa vrea sa fiti impreuna nu cred ca o sa iti zica ca esti urata,,,, in cel mai rau kaz iti v-a zici ca nu va potrivity sau k nu esti genul luiwinking... succeswinkingkiss

| scootsie a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa fii timida la nesfarsit... Ia-ti inima in dinti cum se zice, ai incredere in tine si intalneste-te cu el daca asta iti doresti...Nu trebuie sa te rusinezi cu fizicul tau... O omenire intreaga cauta retete de slabit, asa ca daca tu esti slaba, multumeste-i lui Dzeu ca nu cheltuiesti fara rost in gasirea unei cure potrivita tie.Va veni si ziua cand te vei mai ingrasa si ce vei face atunci? Iar iti va fi rusine cu tine? Curaj si succes in viata!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.

PArerea mea e ar fi ca ar trebui sa va intalniti, pentru o data si odata, tot o sa trebuiasca.
Nu conteaza cum esti.

Eusunt putin mai plinuta si am "fani"
Deci, tu trebuie sa te simti bine in pielea ta, sa ai incredere in tine.
Eu tot sunt mai timida, dar am intrat pe acest site.
Bafta si sa ne spui si noua cum s-a intamplat.

O zi placuta si bybye

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, cristina
Intr-o buna zi tot o sa ii spui de ce nu vrei sa te intalnesti cu el.
Uite, infatisarea, nu face totul.
Eu sunt mai plinutabatting eyelashes si sunt baieti care ma plac.
Sunt multe fete slabe.
Dar eu nu cred ca esti chiar asa de slaba. Ar fi mai bine sa te intalnest odata cu el si sa vezi, ce zice despre tine.
Problema e ca nu ai incredere in tine.
Deci, raman la opinia mea, ar fi bine sa te inatlnesti cu el.winking

Bafta si sa ne spui ce s-a intamplat.

O zi buna in continuare.

Bybye

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.

PArerea mea e ar fi ca ar trebui sa va intalniti, pentru o data si odata, tot o sa trebuiasca.
Nu conteaza cum esti.

Eusunt putin mai plinuta si am "fani"
Deci, tu trebuie sa te simti bine in pielea ta, sa ai incredere in tine.
Eu tot sunt mai timida, dar am intrat pe acest site.
Bafta si sa ne spui si noua cum s-a intamplat.

O zi placuta si bybye

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca faptul ca esti slaba ar fi problema.eu cunosc o fata cam slaba si totusi are prieten si se inteleg de minune...Problema e cu atitudinea ta :de fata timida si complexata.
Eu zic ca ar trebui sa mergi la intalnire unde vrea el si sa-l cunosti cu adevarat.si poate chiar ii va placea de tine...

Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@nony...am 14 ani, 1.57 si 40 de kg sadsadsadsad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@cami ...nu este adevarathappy, sincer din cauza ca eu ma vad slaba sunt timida si nu reusesc sa imi fac prieteni. Dar chestia e ca eu nu iau in greutate...si problema asta o am de cand ma stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda. sunt ca tine. si slabutza si timida.rolling eyes. am avut si eu un caz asemanator. si cand m`am int cu baiatul mi-a zis ca dc sunt asa timida.straight face. iti spun. daca mergi la intalnirea aceea nu fi timida. spune-i tot ce iti terce prin cap.[aproape] si de felul cu arati daca te place te place oricum ai arata.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dapz ce pot sa zic sa renunti la complexele tale ...nu trebuie sa iti fie rusine de tine si nu cunosti o persoana nikiodata dk o sa vb pe mess asta nu e fercire... te duci te intalnesti si vei vedea adevarul dk te place chiar asa cum zice ...sau este doar o minciuna ...iti zic asta ca am 20 de ani si s-a intamplat sa imi puna capac o fata de varsta ta ...deci adevaru il vei afla doar dk te intalnesti cu el...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna cristinuta sunt oana nu trebuie sa iti fie rusine cu tine...eu iti zic k trebuie sa faci pasul asta cu intalnirea odata si odata k daca mai stai mult pe mess mai tare se indragosteste de tine...asa ca iti spun eu ca te place si ase cu esti tu mai slabutza... un sfat:incercarea moarte narewinking. te pup si cred ca ti-am putut fi de folos. oricum la intalnire sa nu porti fustahee heepup ceaw