| King98 a întrebat:

Imi place foarte mult de o fata, dar nu sunt foarte sigur daca ma place si ea.Toti baietii o plac insa am observat ca se comporta diferit numai cu mine.De exemplu, acum rade la glumele mele chiar daca nu sunt reusite, si am vazut k atunci cand fac glume cu altcineva sau daca vorbesc ea e tot mereu atenta la mine. De exemplu cand vorbeam cu un coleg ea era langa el si o vedeam cum imi arunca priviri(ma ajuta foarte mult vederea periferica), in laboratorul de fizica cand i-am aratat ceva pe o fisa a venit langa mine si-a lipit capul de al meu (ma intelegeti voi), cand am plecat impreuna acasa, ea m-a intrebat daca imi place de o fata si pana sa ne despartim mi-a spustonguea pa sper ca vi si maine, si cand am intrebat-o ceva de o melodie, ea mi-a dat mai multe detalii decat aveam nevoie.Chestia este ca acum cred eu ca incearca sa ma faca invidios:cand o mai prind singura si vreau sa vorbim ea cheama alti baieti si pe mine aproape ma ignora, la fel face si cand vine sa vorbeasca cu mine, si culmea este ca acum si-a pus la contul de facebook k este intr-o relatie, ceea ce m-a derutat de tot.Si nu stiu acum ce sa fac: sa o intreb personal daca chiar este intr-o relatie sau sa ma dau pe langa prietenele ei, bineinteles daca spune ca nu este intr-o relatie i-as spune ce simt pentru ea. Si inca ceva:e mai mare cu un an ca mine.

3 răspunsuri:
| Stassy a răspuns:

Ma uite, faza e k se da la tine. E posibil sa te cam placa si daca se comporta diferit cu tine inseamna k ai cv ce o atrage. Daca teo intrebat ce fata iti place, inseamna k e interesata de tine. Acuma eu sincer cred ca te cam incearca, sa vada dum reactionezi [ daca e inconjurata tot timpul de admiratori ce sa-i faci?!?!] Faza e ca daca e mai mare k tine are de unde lua, deci sa nu fii genu de persoana disperata, k altfel, o sa inceapa sa-si bata joc de tine. Uite, daca o placi asa de mult, fa o schimbaRE brusca o sa atraga multe priviri.Schimbati lookul, sau la ore, la scoala, invit-o in oras, fa ceva diferit.Sau no mai baga in seama si-o sa vina ea la tine.Bafta!big grin

| adytza1234 a răspuns:

Tu ai aceeasi poveste cum am avut si eu. Dar eu am reusit sa vorbesc cu ea si am aflat ca si ei ii place de mine.Deci raspunsul meu este ra incerci sa vorbesti cu ea cand nu sunteti la scoala incearca asta si spune-mi daca a mers.Astept raspunsu tau

| King98 explică (pentru adytza1234):

Degeaba...tocmai am aflat ce ii place de alt baiat.