| superpissy40 a întrebat:

Am un coleg in clasa de care imi place.Eu sunt mai mare decat el cu o luna(Eu am 12 ani). La inceput el ma placea, venea la mine la banca, vorbea cu mine.De la un timp am observat ca sta cu inca 2-3 fete si vorbeste cu ele.Eu l-am intrebat pe el daca le place si el a zis nu.Totusi,eu cred ca le place fiindca se joaca cu ele, alearga, le spune glume, le zambeste etc.Numai cu mine nu prea mai vorbeste. Ce as putea face in acest caz?

Răspuns Câştigător
| Bianca18 a răspuns:

Poate ca nici macar nu isi da seama ca tu simti ca te ignora. happy Vorbeste cu el si intreaba-l daca ai facut ceva ce l-a determinat sa se indeparteze de tine. Macar pe mess, daca zici ca esti timida. N-ai alta varianta decat sa ii spui ca ii duci oarecum dorul big grin Bafta!

6 răspunsuri:
| Luissa123 a răspuns:

Un raspuns poate fi ca si-a dat seama ca si tu il placi si acum are emotii poate sa mai vina la tine si sa mai vorbeasca eu zic sa vorbesti cu el despre sentimentele tale si sa-l intrebi in fata acelasi lucru...succes!

| venusdoom a răspuns:

laughing normal ca te place (majoritatea baietilor care se poarta urat cu fetele o fac pentru ca le plac dar nu vor sa recuoasca) ce sa facithinking prinde l undeva singur si intreaba l directhappy

| FataTPUpunctRo a răspuns:

Paii: Poate ca a vazut ca nu are nici un rezultat cu tine, si s`a dus la altelethinking

| Lavidaloca a răspuns:

Poate ca anumite gesturi de ale tale l`au deranjat si s-a retras.Nu prea poti sa faci nimic, nu poti sa obligi pe cineva sa vorbeasca cu tine.Ai putea sa incerci sa te comporti frumos cu el...Succes!:*

| superpissy40 explică:

Lorenha,eu sunt timida si nu i-am facut nici un rau! Crede-ma!

| elisabethia a răspuns:

Buna.Ai putea sa-l intrebi daca te mai place si daca zice ca da poti sa-i zici ca si tu il placi, dar exista posibilitatea de a nu te mai placea, iar atunci tu poti sa-l intrebi ce-i placea la tine si sa incerci sa pui in valoare cat mai mult acele lucruri.Mult noroc.